ՀՀ Նախագահը շնորհավորել է կանանց Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է.
Շնորհավորում եմ ձեզ Մայրության և գեղեցկության տոնի կապակցությամբ։ Մաղթում եմ ձեզ ամենայն բարիք։ Թող գարնանային այս պայծառ տոնը ձեր հաջողությունների համար նոր սկիզբ դառնա։
Մեր ժողովրդի ընկալումներում մայրությունը միշտ սրբազան է եղել, և հավատարմությունն այդ ավանդույթներին շարունակվում է առ այսօր։ Համոզված եմ՝ այդպես է լինելու նաև ապագայում։
Դեռևս Ավարայրից սկսած՝ հայորդիները մարտի են գնացել պաշտպանելու մեր մեծագույն արժեքները` ընտանիքը, հայրենիքը, հավատը։ Հարյուրամյակներ շարունակ մեր մարտակոչերում հնչել է նույն բանաձևը` պաշտպանել մայրերին, քույրերին, հարսներին, նշանակում է պաշտպանել հայրենիք և հավատ։
Ի նշան հարգանքի և ակնածանքի՝ այսօր գլուխ ենք խոնարհում մեր զինվորների մայրերի առջև, ովքեր ծնում և դաստիարակում են կորյուններ: Նաև երախտագիտություն ենք հայտնում մեր մայրերին, քույրերին ու կանանց այն մեծ դերակատարության համար, որ նրանք ունեն մեր երկրի առաջընթացի և շենացման գործում:
Սիրելի՛ կանայք, կրկին շնորհավորելով Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ, մաղթում եմ ձեզ ընտանեկան ջերմություն, հպարտություն ներշնչող զավակներ, երջանկություն և խաղաղ երկինք»։

President Sargsyan congratulates on Motherhood and Beauty Day
YEREVAN, APRIL 7, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan on April 7 addressed congratulatory message on Motherhood and Beauty Day, the Presidential Office told Armenpress.
I congratulate you on the occasion of Motherhood and Beauty Day. I wish you all the best. Let this bright spring holiday become a fresh start for your success.
Motherhood has always been sacred in the perceptions of our nation, and we can see that the tradition continues today. I am convinced that this will be the case in the future.
Ever since the Avarayr, Armenians have fought for our greatest values - family, motherland and faith. For hundreds of years, the same formula has been at the heart of our challenges: protecting our mothers, sisters and brides means protecting homeland and faith.
As a sign of respect and reverence, today we bow our heads to our soldiers’ mothers who give birth and bring up lion’s whelps. We also express gratitude to our mothers, sisters and women for the significant role they play in promoting progress and development in our country.
Dear women, reiterating my congratulations on Motherhood and Beauty Day, I wish you family warmth, children worthy of pride, happiness and peaceful skies”.