Վարդան Արամյանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոտին: Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձ են կատարել երկկողմ արդյունավետ գործընկերությանը, մասնավորապես, ընթացիկ և ապագայում իրականացվելիք ծրագրերին: Ընդգծվել է նաև ՀՀ կառավարության և Զարգացման ֆրանսիական գործակալության միջև ակտիվ համագործակցությունը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Առանձնահատուկ կարևորվել է այս տարի Երևանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովը և անդրադարձ է կատարվել նաև գագաթնաժողովի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքին:
Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովն անցկացվելու է Երևանում 2018-ի հոկտեմբերի 11-12-ին: Նախատեսվում է ավելի քան 50 երկրի ղեկավարների և 100 բարձրաստիճան պատվիրակությունների մասնակցությունը:

YEREVAN, MARCH 22, ARMENPRESS. Finance minister Vardan Aramyan on March 22 received French Ambassador to Armenia Jonathan Lacôte, the ministry told Armenpress.
During the meeting the officials discussed the bilateral productive cooperation, in particular the ongoing and upcoming programs. They also highlighted the active cooperation between the Armenian Government and the French Development Agency.
The officials specifically attached importance to the Francophonie summit which will be held in Yerevan this year and touched upon the process of the summit’s preparation works.
The summit of the International Organization of La Francophonie will be held in Yerevan on October 11-12. Heads of more than 50 states and 100 high-ranking delegations are expected to attend the summit.