Քուրդ մարտիկները 20-ից ավելի թուրք զինվորներ եւ ՍԱԲ-ի զինյալներ են սպանել Աֆրինում. ANF
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քրդական ջոկատների մարտիկները Աֆրինի (Հալեպից 65 կիլոմետր հեռավորությամբ) տարածաշրջանում գրոհել են թուրքական զորքերի եւ «Սիրիական ազատ բանակի» (ՍԱԲ) կազմավորումների դիրքերի վրա: Ինչպես մարտի 22-ին ANF գործակալությանը հայտնել Է «Ժողովրդական ինքնապաշտպանության ուժերի» (ԺԻՈւ) շտաբի ներկայացուցիչ Նուրի Մահմուդը, Ջինդերեսի եւ Բյուլբյուլի շրջանում անցկացված գործողությունների ընթացքում սպանվել են 18 թուրք զինվորներ եւ ՍԱԲ-ի զինյալներ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Շիրավի օկրուգում ԺԻՈւ-ի մարտիկները խփել են մեկ զրահամեքենա, զոհվել են հինգ թուրք զինծառայողներ: Աֆրինի վարչական կենտրոնը Թուրքիայի եւ նրա կողմից պաշտպանվող կազմավորումների վերահսկողության տակ Է անցել մարտի 18-ին: Քուրդ բնակիչության մեծամասնությունը լքել Է քաղաքը եւ տեղավորվել այն շրջաններում, որոնք գտնվում են սիրիական բանակի պաշտպանության ներքո: ԺԻՈւ-ի ջոկատները հայտարարել են Սիրիայի հյուսիսում թուրքական զորքերի դեմ պարտիզանական պատերազմի մարտավարությանն անցնելու մասին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: курдские бойцы убили в Африне свыше 20 турецких солдат и боевиков оппозиции
Бойцы курдских отрядов атаковали позиции турецких войск и формирований "Сирийской свободной армии" (ССА) в регионе Африн (65 км от Алеппо). Как сообщил в четверг агентству ANF представитель штаба "Сил народной самообороны" (СНС) Нури Махмуд, в ходе проведенных операций в районе Джиндерес и Бюльбюль было убито 18 турецких солдат и боевиков ССА.
В округе Ширава бойцы СНС подбили бронемашину, погибли пять турецких военнослужащих, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Административный центр Африн перешел под контроль Турции и поддерживаемых ею формирований 18 марта. Курдские жители в большинстве своем покинули город и переместились в районы, находящиеся под защитой сирийской армии. Отряды СНС заявили о переходе к тактике партизанской войны против турецких войск на севере Сирии.