ՀՀ դեսպանը հանդիպել է Վիետնամի գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վիետնամում մարտի 16-ին տեղի ունեցավ ՀՀ դեսպան Ռաիսա Վարդանյանի հանդիպումը Հայաստան-Վիետնամ Բարեկամության Ասոցիացիայի անդամների և Վիետնամի գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվեց հայ-վիետնամական հարաբերությունների օրակարգի խթանմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ: Անդրադարձ կատարվեց հումանիտար, առևտրատնտեսական, ներդրումների և հատկապես զբոսաշրջային ոլորտում իրականացվող ծրագրերին և տվյալ ուղղություններով երկկողմ համագործակցության խթանման նպատակով ձեռնարկվելիք քայլերին:
Մտքեր փոխանակվեցին տարածաշրջանային մի շարք զարգացումների շուրջ: Այդ համատեքստում ներկաների խնդրանքով դեսպան Վարդանյանը ներկայացրեց Հայաստանում խորհրդարանական կառավարման համակարգին անցելու գործընթացը, ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների կողմից գործադրվող ջանքերը, ինչպես նաև Հայաստանի դիրքորոշումները տարածաշրջանային հիմնախնդիրների և դրանց հանգուցալուծման ուղղությամբ:

YEREVAN, MARCH 17, ARMENPRESS. Armenian Ambassador Raisa Vardanyan on March 16 met with members of the Armenia-Vietnam Friendship Association and business representatives in Vietnam, the Armenian foreign ministry told Armenpress.
During the meeting wide range of issues relating to promoting the Armenia-Vietnam relations agenda were discussed. The meeting also touched upon the humanitarian, investment and tourism projects and the steps aimed at promoting the bilateral cooperation at these directions.
The meeting participants exchanged views on a number of regional developments. In this context Ambassador Vardanyan presented the process of transition to a parliamentary system in Armenia, the efforts of Armenia and the OSCE Minsk Group Co-Chair countries aimed at peacefully settling the Nagorno Karabakh conflict, as well as Armenia’s positions on regional issues and their solutions.