Երեւանի քաղաքապետարանի տուրիզմի վարչությանը 2017-ին զբոսաշրջությանն ուղղված մեծ ծավալի գործունեություն է իրականացրել
Երեւանի քաղաքապետարանի տուրիզմի վարչությանը 2017-ին զբոսաշրջությանն
ուղղված մեծ ծավալի գործունեություն է իրականացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մայրաքաղաք Երեւան 2017 թվականի ընթացքում 1 միլիոն 494 հազար 777 զբոսաշրջիկ է այցելել, ինչը 18.7 տոկոսով ավելի է 2016 թվականի գրանցված ցուցանիշից:
«Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում լրագրողների հետ հանդիպմանը Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տուրիզմի բաժնի պետ Գևորգ Օրբելյանն ասաց, որ Երեւանի քաղաքապետարանի տուրիզմի վարչությանը 2017 թվականի ընթացքում զբոսաշրջությանն ուղղված մեծ ծավալի գործունեություն է իրականացրել: «Մեր մայրաքաղաք Երեւանն ընդգրկված է աշխարհի անվտանգ քաղաքների շարքում: Երեւանցիներն էլ առանձնանում են հյուրընկալությամբ»,-ասաց նա:
Օրբելյանի խոսքով`2017 թվականին մայրաքաղաքում ավելացել է հյուրանոցների քանակը: Երեւանի մասին հոդվածներ են տպագրվել տարբեր միջազգային ամսագրերում: Բավական վերջերս կայացել է վրացական կողմի հետ համատեղ իրականացրած «Ես գնում եմ Երեւան» ֆիլմի պրեմիերան: «Մենք փորձում ենք Երեւանը դիրքավորել որպես ժամանցային եւ հետաքրքիր պատմամշակութային մի վայր: Մեր գլխավոր նպատակներից է զարգացնել իրադարձային զբոսաշրջությունը մայրաքաղաքում»,-հավելեց Օրբելյանը:

Yerevan Municipality’s tourism department carried out large-scale works for tourism development in 2017
Yerevan Municipality’s tourism department carried out large-scale works for tourism
development in 2017
YEREVAN, MARCH 7, ARMENPRESS. 1 million 494 thousand 777 tourists visited Yerevan during 2017 which is more by 18.7% than the figure of 2016.
Gevorg Orbelyan – head of the tourism department of the Yerevan Municipality, told reporters in Armenpress that the tourism department has carried out large-scale works for tourism development in 2017. “Yerevan is included in the list of the world’s safest countries, and the people of Yerevan are distinguished by their hospitality”, he said.
He added that the number of hotels increased in the capital in 2017. Articles about Yerevan were published in different international magazines. Recently the premiere of “I go to Yerevan” film implemented jointly with the Georgian side was held.
“We are trying to position Yerevan as an interesting entertainment and historical-cultural place. One of our major goals is to develop the event tourism in the capital”, he said.