Արցախի և Ադրբեջանի սահմանին ԵԱՀԿ դիտարկումն անցել է առանց միջադեպերի
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, ԵԱՀԿ առաքելությունը մարտի 7-ին հրադադարի ռեժիմի պլանային դիտարկում է անցկացրել Արցախի և Ադրբեջանի սահմանին՝ Հադրութի շրջանի հարավային ուղղությամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ (ԳՆԱՆ) դեսպան Անջեյ Կասպշիկը, նրա դաշտային օգնական Միխայիլ Օլարուն (Մոլդովա) և անձնական օգնական Սայմոն Թիլերը (Մեծ Բրիտանիա):
Սահմանի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացրել էԵԱՀԿ ԳՆԱՆ դաշտային օգնական Օգնեն Յովիչը (Բոսնիա և Հերցեգովինա) և ԳՆԱՆ գրասենյակի աշխատակիցՄարտին Շուստերը (Գերմանիա)։

YEREVAN, MARCH 7, ARMENPRESS. On March 7, in accordance with the agreement reached with the leadership of the Republic of Artsakh, the OSCE Mission conducted a planned monitoring of the ceasefire regime on the border of Artsakh and Azerbaijan, in the south direction of the Hadrut region, the Artsakh foreign ministry told Armenpress.
From the positions of the Artsakh Defense Army, the monitoring was conducted by Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office (CiO) Ambassador Andrzej Kasprzyk, his Field Assistant Mihail Olaru (Moldova) and Personal Assistant Simon Tiller (Great Britain).
From the opposite side of the border, the monitoring was conducted by Field Assistant to the Personal Representative of the OSCE CiO Ognjen Jovic (Bosnia and Herzegovina) and staff member of the Office of the CiO Personal Representative Martin Schuster (Germany).