Պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաշտոնական այցով մարտի 2-ին Հայաստան կժամանի Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը։
Այցի շրջանակներում նախատեսված են նրա հանդիպումները ՀՀ նախագահի և վարչապետի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Կառավարությունում կկայանա Կարեն Կարապետյանի և Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի առանձնազրույցը, որին կհաջորդի պատվիրակությունների հանդիպումը ընդլայնված կազմով: Բանակցությունների ավարտին երկու երկրների վարչապետները հանդես կգան հանդիպման արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:
Վրաստանի վարչապետը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: Գիորգի Կվիրիկաշվիլին կհյուրընկալվի նաև «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնում:

Премьер-министр Грузии Гиорги Квирикашвили прибудет в Армению с официальным визитом
С официальным визитом в Армению прибудет делегация, возглавляемая премьер-министром Грузии Гиорги Квирикашвили.
В рамках визита предусмотрены встречи с президентом и премьер-министром РА. Об этом «Арменпресс» сообщили в пресс-службе правительства РА.
В правительстве состоится беседа тет-а-тет премьер-министров, за которой последует встреча делегаций в расширенном составе. По окончанию переговоров премьер-министры двух стран выступят с итоговым заявлением.
Премьер-министр Грузии посетит также Мемориал Цицернакаберд, где воздаст дань уважения памяти жертв Геноцида армян. Гиорги Квирикашвили посетит также Центр креативных технологий “Тумо”.