Պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաշտոնական այցով մարտի 2-ին Հայաստան կժամանի Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը։
Այցի շրջանակներում նախատեսված են նրա հանդիպումները ՀՀ նախագահի և վարչապետի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Կառավարությունում կկայանա Կարեն Կարապետյանի և Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի առանձնազրույցը, որին կհաջորդի պատվիրակությունների հանդիպումը ընդլայնված կազմով: Բանակցությունների ավարտին երկու երկրների վարչապետները հանդես կգան հանդիպման արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:
Վրաստանի վարչապետը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: Գիորգի Կվիրիկաշվիլին կհյուրընկալվի նաև «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնում:

Georgian Prime Minister to arrive in Armenia on official visit
YEREVAN, MARCH 1, ARMENPRESS. A delegation led by Georgian Prime Minister Giorgi Kvirikashvili will arrive in Armenia on an official visit March 2.
The Georgian Prime Minister is expected to have meetings with his Armenian counterpart Karen Karapetyan and President Serzh Sargsyan, the government’s press service told ARMENPRESS.
Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan and Georgia’s Prime Minister Giorgi Kvirikashvili will hold a private meeting, which will be followed by an expanded format meeting of the delegations.
The sides will make statements on the results of the talks afterwards.
PM Kvirikashvili will also visit the Tsitsernakaberd Memorial in Yerevan to pay tribute to the Armenian Genocide victims.