Արցախի հետ շփման գծում ադրբեջանական զինուժն այս շաբաթ կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի և Ադրբեջանի հակամարտ զորքերի շփման գծում փետրվարի 18-24-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 300 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 3000 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, բացի հրաձգային զինատեսակներից, շփման գծի արևելյան հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

На линии соприкосновения противник применил 60-миллиметровый миномет
За период 18-24 февраля на линии соприкосновения  cарцахскими войсками противник  нарушил режим перемирия около 300 раз, произведя  более 3000 выстрелов из разнокалиберных стрелковых орудий по армянским позициям.
Как сообщили Арменпресс из пресс-службы МО Арцаха, помимо стрелковых орудий, на восточном отрезке линии соприкосновения Азербайджан применил также 60-миллиметровый миномет (1сн.).
Передовыечасти Армии обороны  Арцаха владеют оперативно-тактической  ситуацией и продолжают уверенно нести боевую вахту.