Արցախի հետ շփման գծում ադրբեջանական զինուժն այս շաբաթ կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի և Ադրբեջանի հակամարտ զորքերի շփման գծում փետրվարի 18-24-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 300 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 3000 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, բացի հրաձգային զինատեսակներից, շփման գծի արևելյան հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

STEPANAKERT, FEBRUARY 24, ARMENPRESS. The Azeri military made more than 300 ceasefire violations in one week at the Artsakh line of contact.
The defense ministry of Artsakh released a statement on the situation at the line of contact in the period from February 18 to February 24.
According to the statement, the Azeri military fired more than 3000 rounds at Artsakhi outposts in the past week.
Azerbaijani forces also used 60mm mortar fire (1) to shell Artsakhi positions in the eastern section of the line of contact.
“The Defense Army units are in control of the tactical-strategic situation and confidently continue their service,” the Artsakh military said in the statement.