ՀՀ մի շարք ատոճանապարհներին ձյուն և մառախուղ է. Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 18-ի ժամը 10:00-ի դրությամբ` Սևանի, Ճամբարակի, Արթիկի, Մարտունու, Տաշիրի, Վայքի, Գորիսի, Սիսիանի, Կապանի, Մեղրու տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին և Տիգրանաշենի ոլորաններում ձյուն է տեղում:
Դիլիջանի և Մեղրու ավտոճանապարհներին մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 40-60 մետր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին նախարարության լրատվական ծառայությունից, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են:
Վրաստանի ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից ՀՀ ՏԿՏՏ նախարարությանը տեղեկացնում են, որ փետրվարի 18-ի ժամը 10:30-ի դրությամբ, Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համար:

На некоторых дорогах республики снегопад и туман – дорога Степанцминда-Ларс  открыта
Министерство транспорта, связи и IT-технологий  РА сообщает, что по данным на 10:00 часов 18 февраля на дорогах Севана, Чамбарака, Артика, Мартуни, Ташира, Вайка, Гориса, Сисиана, Капана, Мегри и поворотах Тигранашена снегопад.
На дорогах Дилижана и  Мегри  туман, видимость 40-60 метров.
Проводится обработка дорожного полотна песком и солью.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ   Министерства транспорта, связи и IT-технологий  РА, все дороги межгосударственного и республиканского значения открыты.
Согласно информации  департамента ЧС Министерства внутренних дел  Грузии, направленной в Министерство транспорта, связи и IT-технологий  РА, по данным на 10:30 часов 18 февраля, дорога Степанцминда-Ларс  открыта для  всех видов транспорта.