Ագարակում գործում է Ucom-ի վաճառքի և սպասարկման կենտրոնը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Սյունիքի մարզի հարավարևմտյան մասում գտնվող Ագարակ քաղաքում՝ Իրանի հետ սահմանից 2-3 կմ հեռավորության վրա, արդեն գործում է Ucom ընկերության վաճառքի և սպասարկման կենտրոնը։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «Յուքոմ» ընկերության PR և հաղորդակցության ծրագրերի բաժնից:
«Մենք ուրախ ենք, որ Ագարակի բնակիչները հնարավորություն են ստացել դիտելու որակյալ հեռուստաբովանդակություն, ինչպես նաև օգտվելու արագ ֆիքսված ու շարժական ինտերնետից և որակյալ հեռախոսակապից։ Ucom-ի շարժական ինտերնետն, ինչպես գիտեք, 2017 թվականին ճանաչվեց Հայաստանում ամենաարագը։ Որպես հայկական ընկերություն՝ մենք ոչ միայն շնորհակալ ենք հենց հայկական ընկերությանը վստահելու համար, այլև ջանալու ենք նույն ծառայությունները մատուցել Հայաստանի բոլոր բնակավայրերում», - նշեց Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
«Շատ գոհ եմ մատուցվող ծառայությունների որակից՝ հեռուստատեսություն, ինտերնետ, հեռախոսակապ։ Եկել եմ պայմանագիրս վերակնքելու», - ասաց Ucom ընկերության 2 տարվա հավատարիմ բաժանորդ Հասմիկ Գևորգյանը։
«Խորհուրդ կտամ բոլորին օգտվել այս օպերատորի ծառայություններից։ Անկախ ընտրած սակագնային փաթեթից՝ կապի արագությունն ուղղակի հրաշալի է», - իր գոհունակությունը հայտնեց Ucom-ի մեկ այլ բաժանորդ Լևոն Ավանեսյանը։
Ագարակի վաճառքի և սպասարկման կենտրոնի ղեկավար Անի Բաղրամյանի խոսքով՝ չնայած Ucom-ի ֆիքսված ծառայությունները վաղուց հասանելի են Ագարակի բնակիչներին, սակայն վաճառքի և սպասարկման կենտրոնը նոր է դռները բացել ներկա և ապագա բաժանորդների առջև։ Հաճախորդները հիմնականում երիտասարդ են ու խստապահանջ։ Նրանց համոզմամբ ինտերնետը պետք է լինի միայն գերարագ, հեռուստաալիքների ընտրությունը՝ մեծ ու որակյալ հեռուստաբովանդակությամբ։ Այսօր Ucom-ը հենց այն հայկական ընկերությունն է, որը լիարժեք բավարարում է ամենախիստ բաժանորդների պահանջները։

Ucom sales and service center put into operation in Agarak town, Syunik province
YEREVAN, FEBRUARY 13, ARMENPRESS. Ucom sales and service center is already operating in Agarak town situated on the southwest of Syunik province, 2-3 km away from the border with Iran, Ucom told Armenpress.
“We are delighted that the population of Agarak had got the opportunity to watch quality TV content, as well as to have access to fast fixed and mobile internet and phone services. As you may know, Ucom mobile Internet was recognized the fastest in Armenia in 2017. As an Armenian operator, we are thankful for the trust put in us as a local company, and we will make every effort to make the same services available to all other settlements in Armenia,” said Hayk Yesayan, the Director General at Ucom.
“I’m quite satisfied with the quality of Ucom TV, Internet and phone services and now I’m here to extend my subscription agreement,” said Hasmik Gevorgyan, who has joined Ucom 2 years ago.
“Everyone is recommended to use this operator’s services. Regardless of the chosen tariff plan, the speed is simply amazing,” Levon Avanesyan, another loyal customer of Ucom was there to express his satisfaction.
In the words of Ani Baghramyan, the Manager of the sales and service center operating in Agarak, although Ucom services have been available to the population of Agarak since long ago, however, the sales and service center has only now opened its doors to the existing and new customers. Our customers are mainly young and demanding. They believe that the internet should only be high-speed and the TV channels should offer a big variety of quality content. Today Ucom is the very Armenian operator to meet the needs of the most demanding customers.