Spice Girls-ը հյուրախաղերի կմեկնի հին երգերով
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Spice Girls բրիտանական փոփ-խումբը պլանավորում Է վերամիավորվել եւ ամռան վերջին հյուրախաղերի մեկնել Մեծ Բրիտանիա եւ ԱՄՆ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, կոլեկտիվին մոտ կանգնած աղբյուրների վկայակոչմամբ հայտնել Է TMZ ինտերնետ-հրատարակությունը, որը մասնագիտանում Է հայտնիների վերաբերյալ նորությունների ոլորտում:
Հրատարակության տվյալներով՝ անցյալ շաբաթ կանանցից բաղկացած խմբի հինգ մասնակիցները հանդիպել են իրենց նախկին մենեջեր Սայմոն Ֆուլլերի հետ՝ քննարկելու հյուրախաղերի կազմակերպման մոտավոր պլանը: Ինչպես պորտալին հայտնել են աղբյուրները, կոլեկտիվը պատրաստվում Է մի քանի համերգ տալ Անգլիայում, իսկ հետո ուղեւորվել ԱՄՆ:
Խմբի համաշխարհային շրջագայության կազմակերպմամբ, ըստ TMZ-ի տեղեկատվության, կզբաղվի Ֆուլլերը: Հրատարակությունն ընդգծում Է, որ խումբը դեռ նոր Է սկսել համերգների պլանավորումը, բայց բոլոր մասնակիցներն արդեն շահագրգռություն են հայտնել շրջագայության իրականացման հարցում: Փոփ-խումբն առայժմ չի պատրաստվում նոր երգեր ձայնագրել, նշում Է հրատարակությունը: Փետրվարի սկզբին Sun բրիտանական տաբլոիդը հայտնել Է, որ Spice Girls փոփ-խումբը կվերամիավորվի այն բանից հետո, երբ կոլեկտիվի մասնակից Վիկտորյա Բեքհեմը համաձայնել Է մասնակցել համատեղ աշխատանքին: Սակայն այն ժամանակ խմբի անդամներին մոտ կանգնած աղբյուրը հայտնել Էր, որ Բեքհեմը եւ Ջերի Հոլիուելը ընտանեկան հանգամանքների եւ զբաղվածության պատճառով չեն կարողանա լիարժեք կերպով մասնակցել շրջագայությանը:
Կանանցից բաղկացած Spice Girls բրիտանական փոփ-խումբն ստեղծվել Է 1994 թվականին՝ Մելանի Բրաունի, Վիկտորյա Ադամսի (Բեքհեմ), Էմմա Բանթոնի, Մելանի Չիսհոլմի եւ Ջերի Հոլիուելի մասնակցությամբ: 2001 թվականին երգչուհիներից յուրաքանչյուրը թողարկեց սեփական սոլո նախագիծը, եւ կոլեկտիվը, փաստորեն, տրոհվեց: Այդ ժամանակվանից աղջիկները մի քանի անգամ կարճ ժամանակով վերամիավորվել են առանձին ելույթների եւ շրջագայությունների համար, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Spice Girls отправятся в гастрольный тур со старыми песнями
Британская поп-группа Spice Girls планирует воссоединиться и в конце лета поехать на гастроли в Великобританию и США, сообщает интернет-издание TMZ, специализирующееся на новостях о знаменитостях, со ссылкой на источники, близкие к коллективу.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, на прошлой неделе, по данным издания, пять участниц группы встретились со своим бывшим менеджером Саймоном Фуллером, для того чтобы обсудить примерный план по организации гастролей. Как сообщили порталу источники, коллектив собирается дать несколько концертов в Англии, а потом направиться в США. Организацией мирового турне группы, по информации TMZ, займется Фуллер. Издание подчеркивает, что группа пока только начала планирование концертов, но все участницы уже выразили заинтересованность в проведении тура. Записывать новые песни поп-группа пока не собирается, отмечает издание.
В начале февраля британский таблоид Sun сообщил, что поп-группа Spice Girls воссоединится, после того как участница коллектива Виктория Бекхэм согласилась принять участие в совместной работе. Однако тогда источник, близкий к участницам коллектива, сообщал, что Бекхэм и Джери Холлиуэлл не могут принять участие в полноценном туре из-за семейных обстоятельств и занятости.
Британская женская поп-группа Spice Girls была создана в 1994 году при участии Мелани Браун, Виктории Адамс (Бекхэм), Эммы Бантон, Мелани Чисхолм и Джери Холлиуэлл. В 2001 году каждая из певиц запустила собственный сольный проект, и коллектив, фактически, распался. С тех пор девушки несколько раз воссоединялись на короткое время для проведения отдельных выступлений и туров.