Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպություններն ամենամյա ընթրիքը կանցկացնեն Էմանուել Մակրոնի բարձր հովանու ներքո
Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպություններն ամենամյա ընթրիքը կանցկացնեն
Էմանուել Մակրոնի բարձր հովանու ներքո
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը մասնակցելու է Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի ամենամյա ընթրիքին:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս տարի ընթրիքը տեղի է ունենալու հունվարի 30-ին “Hotel du Collectionneur” հյուրանոցում: Ընթրիքը կկայանա Ֆրանսիայի նախագահի բարձր հովանու ներքո: Ընթրիքի ժամանակ ակնկալվում է Ֆրանսիայի նախագահի ելույթը:
Ավանդական դարձած ընթրիքին սովորաբար մասնակցում են Ֆրանսիայի նախագահը, Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն, կառավարության անդամներ, խորհրդարանականներ, Ֆրանսիայի պետական և տեղական իշխանությունների բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ, ֆրանսահայ կազմակերպությունների ղեկավարներ և հոգևոր հայրեր:

Annual dinner of the Armenian organizations of France will be held under high patronage of Emanuel Macron
Annual dinner of the Armenian organizations of France will be held under high patronage of
Emanuel Macron
YEREVAN, JANUARY 15, ARMENPRESS. French President Emanuel Macron will participate in the annual dinner of the Co-ordination Council of Armenian organizations of France.
ARMENPRESS reports this year the dinner will take place at “Hotel du Collectionneur” on January 30. The dinner will be held under the high patronage of the French President. Macron is expected to give a speech at the dinner.
The French President, Mayor of Paris Anne Hidalgo, Cabinet members, MPs, other high ranking French officials, Heads of French Armenian organizations and clergymen usually participate in the dinner that has already become a tradition.