Radiohead-ը Լանա դել Ռեյին մեղադրել Է բանագողության մեջ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Radiohead խումբը Լանա դել Ռեյին մեղադրել Է բանագողության մեջ: Այդ մասին երգչուհին հայտնել Է իր Twitter-ում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Խոսքը Get Free կոմպոզիցիայի մասին Է, որի մեղեդին բրիտանացի երաժիշտները նմանեցրել են իրենց Creep հիթին:
«Ես գիտեմ, որ իմ երգը ոգեշնչված չԷ Creep երգով, Radiohead-ը հակառակն Է պնդում: Նրանք ցանկանում են 100 տոկոսն ստանալ հրապարակումից: Մի քանի ամիս ես առաջարկում Էի մինչեւ 40 տոկոսը, բայց նրանք կընդունեն միայն 100-ը: Նրանց փաստաբաններն անդրդվելի են, այնպես որ հարցը կլուծենք դատարանում»,-գրել Է Լանա դել Ռեյը:

Radiohead обвинили Лану Дель Рей в плагиате
Группа Radiohead обвинила Лану Дель Рей в плагиате. Как передает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru, об этом певица сообщила в своем Twitter.
Речь идет о композиции Get Free, в которой британские музыканты услышали схожую мелодию из их хита Creep.
«Я знаю, что моя песня не была вдохновлена песней Creep, Radiohead утверждает обратное. Они хотят получить 100 процентов от публикации. В течение нескольких месяцев я предлагала до 40 процентов, но они примут только 100. Их адвокаты неумолимы, так что будем решать вопрос в суде», — написала Лана Дель Рей.