ՀՀԿ-ում վարչապետի թեկնածուի քննարկումներ չեն եղել, սակայն մեծ մասն այդ հարցում կողմնորոշված է
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը 2018թ. վարչապետի թեկնածուի հարցով քննարկումներ դեռ չի իրականացրել: Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, ՀՀԿ փոխնախագահ Գալուստ Սահակյանը` շեշտելով, որ բոլորը հիմնականում արդեն կողմնորոշված են այդ հարցում և վարչապետի թեկնածուի պաշտոնում տեսնում են ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին: «Այս պահին հիմնականում բոլորը կողմնորոշված են: Չեմ կարծում, որ որևէ մեկին հարցնեք և նույն պատասխանը չլսեք»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նշեց Սահակյանը:
Հարցին` ինքը 2018թ. ՀՀ Նախագահի թեկնածուի հարցում կողմնորոշվե՞լ է, Գալուստ Սահակյանը պատասխանեց, որ այդ մասին չի մտածել, սակայն հավելեց, որ ՀՀ նախագահի թեկնածուին էլ ներկայացնելու է ՀՀԿ-ն: «Քննարկման փուլ է լինելու, և հենց մեկնարկեն այդ քննարկումները, ես իմ կարծիքը կհայտնեմ»,- ընդգծեց պատգամավորը:
Անդրադառնալով վարչապետի թեկնածու առաջարկելու «Ելք» դաշինքի ցանկությանը` Գալուստ Սահակյանն ընդգծեց, որ ինքը ցանկանում է, որ ընդդիմադիր ուժերն էլ իրենց թեկնածուին ներկայացնեն: «Բայց նաև տեսնում եմ, որ նրանք նման ռիսկային քայլերի չեն գնում»:

YEREVAN, DECEMBER 14, ARMENPRESS. The Republican Party of Armenia hasn’t yet held discussions over a candidate for Prime Minister of 2018, Vice President of the ruling party Galust Sahakyan said, stressing that everyone mostly already has decided and see President Sargsyan as a candidate for PM.
“As of this moment, everyone is oriented. I don’t think you’ll ask anyone else and hear a different answer”, Sahakyan said.
Asked if Sahakyan himself has a decision on a candidate for president, the MP answered that he didn’t give it a thought, however it is the ruling party that will present a candidate for president also.
“A discussion stage will be held, as soon as these discussions begin, I will express my opinion”, he said.