Նյու Յորքի քաղաքագլուխը գետնուղում պայթյունից հետո ուղեւորություն Է կատարել մետրոյով
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նյու Յորքի քաղաքագլուխ Բիլ դե Բրազիոն դեկտեմբերի 11-ին քաղաքի կենտրոնի ստորգետնյա անցուղում տեղի ունեցած պայթյունից հետո ուղեւորություն Է կատարել մետրոյով: Համապատասխան լուսանկարը հրապարակված Է քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Էրիկ Ֆիլիպսի Twitter-ում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Լուսանկարում պատկերված Է, որ դե Բլազիոն նստած Է մետրոյի վագոնում եւ նայում Է իր հեռախոսի Էկրանին: Մամուլի քարտուղարն ընդգծել Է. «Նյու Յորքի բնակիչներին չես վախեցնի»: Սույն հաղորդագրությունը նաեւ զետեղված Է դե Բլազիոյի պաշտոնական Twitter-ում:
Դեկտեմբերի 11-ին տեղական ժամանակով 07:20-ին (Երեւանի ժամանակով 16:20-ին) պայթյուն Է որոտացել 42-րդ փողոցի ստորգետնյա անցուղում՝ ավտոբուսային տերմինալից եւ Թայմ-սքվեր հրապարակի մետրոյի կայարանից ոչ հեռու:
Ինչպես հաղորդել Է քաղաքի ոստիկանության պետ Ջեյմս Օ’Նիլը, պաթյունի իրականացման մեջ կասկածում են Աքայեդ Ուլլա անունով 27-ամյա տղամարդու, նա գործողության մեջ Է դրել ինքնաշեն պայթուցիկ սարք, որն ամրացված Է եղել իր մարմնին: Ուլլան վերքեր Է ստացել եւ այս պահին գտնվում Է հիվանդանոցում՝ ոստիկանության հսկողության ներքո: Բացի նրանից, թեթեւ վնասվածքներ Է ստացել եւս երեք մարդ, որոնք գտնվում Էին պայթյունի վայրից ոչ հեռու, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Мэр Нью-Йорка после взрыва в подземке совершил поездку на метро
Мэр Нью-Йорка Билл де Блазио в понедельник после взрыва в подземном переходе в центре города совершил поездку на метро. Соответствующая фотография опубликована в Twitter пресс-секретаря градоначальника Эрика Филлипса, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
На снимке де Блазио запечатлен сидящим в вагоне метро и смотрящим на экран своего телефона. Пресс-секретарь также подчеркнул: "Жителей Нью-Йорка не запугать". Данное сообщение также было размещено в официальном Twitter де Блазио.
В понедельник в 07:20 по местному времени (15:20 мск) прогремел взрыв в подземном переходе на 42-й улице, неподалеку от автобусного терминала и станции метро на площади Таймс-сквер. Как сообщил начальник городской полиции Джеймс О'Нил, подозреваемый в совершении взрыва - 27-летний мужчина по имени Акайед Улла, он привел в действие самодельное взрывное устройство, которое было закреплено на его теле.
Улла получил ранения и в настоящий момент находится в больнице под надзором полиции. Помимо него, легкие травмы получили еще три человека, находившиеся неподалеку от места взрыва.