Խվորոստովսկու ընտանիքը երկրպագուներին խնդրել Է նվիրատվություններ կատարել քաղցկեղի հետազոտության համար
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նոյեմբերի 22-ին վախճանված ռուս օպերային երգիչ Դմիտրի Խվորստովսկու ընտանիքը նրա երկրպագուներին խնդրել Է երգչի հիշատակին նվիրատվություններ կատարել Մեծ Բրիտանիայի Cancer Research UK բարեգործական ընկերության օգտին, որն զբաղվում Է քաղցկեղի հետազոտությամբ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Խվորոստովսկու ընտանիքը կցանկանար շնորհակալություն հայտնել այս դժվարին պահին անսահման սիրո եւ զորակցության համար: Ծաղիկների փոխարեն նրանք առաջարկում են նվիրատվություններ կատարել Cancer Research UK-ի օգտին»,- ասված Է հաղորդագրության մեջ, որն ընտանիքը զետեղել Է Facebook սոցիալական ցանցի՝ երգչի Էջում:
Այս պահին երգչի հիշատակին արված նվիրատվությունների ծավալը կազմել Է 2 հազար 292 ֆունտ ստեռլինգ:
Խվորոստովսկին, որն ընտանիքի հետ երկար տարիներ ապրել Է Լոնդոնում, մահացել Է կյանքի 56-րդ տարում՝ երկարատեւ ծանր հիվանդությունից հետո. նա ուղեղի քաղցկեղ ուներ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Семья Хворостовского попросила поклонников жертвовать на исследования рака
Семья скончавшегося 22 ноября российского оперного певца Дмитрия Хворостовского попросила его поклонников в память о нем делать пожертвования в пользу британской благотворительной организации Cancer Research UK, занимающейся исследованиями рака, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Семья Хворостовских хотела бы поблагодарить всех за поток любви и поддержки в это трудное время. Вместо цветов они предлагают делать пожертвования в пользу Cancer Research UK", — говорится в сообщении, размещенном семьей на странице певца в социальной сети Facebook.
На данный момент объем пожертвований, сделанных в память певца, составили 2 тысячи 292 фунта стерлингов.
Хворостовский, много лет живший в Лондоне с семьей, умер на 56-м году жизни после долгой тяжелой болезни — у него был рак мозга.