Սինգապուրը հայտնել Է ինքնակառավարվող ավտոբուսների գործարկման ժամկետը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սինգապուրի իշխանությունները հայտարարել են ավտոբուսային մի քանի երթուղիների գործարկման մասին, որտեղ աշխատելու են ինքնակառավարվող մեքենաներ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, նոյեմբերի 23-ին հայտնել Է BBC News-ը:
Նշված պլանի համաձայն, ուղերթերը կբացվեն 2022 թվականին եւ կընդգրկեն քաղաքի երեք շրջաններ: Անվարորդ ավտոբուսները կտեղավորեն ավելի քիչ մարդկանց, քան դրանց նախորդները: Այդ ավտոբուսների երթուղիների երկարությունը թույլ կտա հասնել մինչեւ մոտակա ավտոբուսային կանգառներ եւ երկաթուղային կայարաններ: Դրանք աշխատելու են տրանսպորտային ցանցի քիչ ծանրաբեռնված ժամերին:
Սինգապուրի տրանսպորտի նախարար Խո Բուն Վանն ասել Է, որ նոր ավտոբուսները նախատեսված են առաջին հերթին տարեցների եւ փոքր երեխաներ ունեցող ընտանիքների համար: Հետագայում պլանավորվում Է ավտոբուսների կանչի ծառայություն գործարկել շարժական հավելվածների միջոցով, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Сингапур объявил о сроках пуска самоуправляющихся автобусов
Власти Сингапура объявили о планах запустить несколько автобусных маршрутов, на которых будут работать самоуправляющиеся машины, как передает Арменпресс, об этом сообщила в четверг BBC News.
По намеченному плану рейсы откроются в 2022 году и охватят три района города. Беспилотные автобусы будут вмещать меньше людей, чем их предшественники. Длина их маршрутов позволит добраться до ближайших автобусных остановок и железнодорожных станций. Они будут работать в часы меньшей загруженности транспортной сети.
Министр транспорта Сингапура Хо Бун Ван сказал, что новые автобусы предназначены в первую очередь для пожилых людей и семей с маленькими детьми.