Հունահռոմեական ոճի ըմբիշները ձեռնունայն են վերադառնում Մ23 տարեկանների աշխարհի առաջնությունից
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեհաստանի Բիդգոշչ քաղաքում ընթանում է ըմբշամարտի Մ 23 տարեկանների աշխարհի առաջնությունը: Մրցումային երկրորդ օրը գորգ մտած Հայաստանի երեք ըմբիշները դուրս են մնացել մեդալի համար պայքարից:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: 59 կգ քաշային կարգում Տարոն Դումոյանը մեկնարկեց 1/8 եզրափակչից, որտեղ առավելության հասավ հնդիկ ըմբիշի նկատմամբ: Քառորդ եզրափակչում Դումոյանը պարտվեց ռուս Սերգեյ Եմելինին: Հայ ըմբիշը պարտվեց նաեւ սփոփիչ գոտեմարտում:
66 կգ Կարեն Ասլանյանը որակավորման փուլում զիջեց ճապոնացի Շոգո Տակահաշիին եւ դուրս մնաց հետագա պայքարից: 80 կգ Կարեն Քոչարյանը նույնպես պարտվեց իր մեկնարկային գոտեմարտում: Նա զիջեց Ռուսաստանի ներկայացուցիչ Ազամատ Խակուլովին: Մեդալ չէին կարողացել նվաճել նաեւ Արմեն Հակոբյանը (71 կգ) եւ Գեղամ Թորգոմյանը (85 կգ):

Сборная Армении по греко-римской борьбе до 23 лет вернулась с чемпионата мира с пустыми руками
Сборная Армении по греко-римской борьбе до 23 лет, под руководством тренера национальной сборной Эдуарда Саакяна, начала выступления на чемпионате мира, который пройдет с 21 по 26 ноября в Польше. На второй день соревнований трое борцов из Армении выбыли из дальнейшей борьбы.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает НОК. Тарон Думоян, Карен Асланян  и Саргис Кочарян, Армен Акопян и Гегам Торгомян не смогли завоевать медалей.
Ночью 23-го ноября в Польшу вылетят борцы вольного стиля.
Как сообщалось ранее, в составе сборной Армении по греко-римской борьбе до 23 лет пять борцов: Тарон Думоян (59 кг), Карен Асланян (66 кг), Армен Акопян (71 кг), Саргис Кочарян (80 кг) и Гегам Торгомян (85 кг).
Кроме того, в чемпионате мира по вольной борьбе примут участие борцы вольного стиля из Армении Геворг Тадевосян (57 кг), Казар Амбарцумян (61 кг), Хачатур Папикян и Грайр Алиханян (74 кг), под руководством главного тренера национальной сборной Абетнака Кургиняна.