Հայտնի է ՌԴ ԱԳ նախարար Լավրովի Հայաստան այցի օրակարգը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով նոյեմբերի 20-21-ը Հայաստան պաշտոնական այց կկատարի Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարին կընդունի Հանրապետության Նախագահը։
Նոյեմբերի 21-ին նախատեսված են Էդվարդ Նալբանդյանի և Սերգեյ Լավրովի բանակցությունները, որոնց արդյունքներով՝ նախարարները հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով։
Նույն օրը Էդվարդ Նալբանդյանն ու Սերգեյ Լավրովը Հայաստանի Ազգային պատկերասրահում կբացեն Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակին նվիրված պատմական լուսանկարների և փաստաթղթերի «Հայաստան-Ռուսաստան. դարերով կոփված բարեկամություն» խորագրով ցուցահանդեսը:

Russian FM to pay official visit to Armenia
YEREVAN, NOVEMBER 18, ARMENPRESS. At the invitation of Armenian foreign minister Edward Nalbandian, foreign minister of Russia Sergey Lavrov will arrive in Armenia on November 20-21 on an official visit, press service of the Armenian foreign ministry told Armenpress.
The Russian FM will meet with President Serzh Sargsyan.
On November 21 the Armenian and Russian FMs will hold talks which will be followed by a joint press conference summing up the meeting results.
On the same day the two ministers will open the exhibition of historical photos and documents titled ‘Armenia-Russia: centuries-tested friendship’ dedicated to the 25th anniversary of Armenia-Russia diplomatic ties in the National Gallery of Armenia.