Anonymus-ի հաքերները կաթվածահար են արել Իսպանիայի Սահմանադրական դատարանի պաշտոնական կայքը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսպանիայի Սահմանադրական դատարանի պաշտոնական կայքը հարձակման է ենթարկվել Anonymus խմբի հաքերների կողմից. կայքի աշխատանքը կաթվածահար է եղել: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «Ռիա-նովոստի»-ն, այդ մասին նշված է Իսպանիայի ազգային անվտանգության դեպարտամենտի հայտարարության մեջ:
Anonymus-ի հաքերները հայտարարել են OpCatalunya և FreeCatalunya անվանումներով մասսայական հարձակումների մասին:
Չի բացառվում, որ հաքերների հարձակումները կապված են Իսպանիայի նախարարական կաբինետի արտակարգ նիստի հետ, որտեղ քննարկվելու է Իսպանիայի Սահմանադրության 155-րդ հոդվածի կիրառման հնարավորությունը, որի համաձայն՝ կենտրոնական իշխանությունները կարող են կասցենել Կատալոնիայի ինքնավարության կարգավիճակը:

Хакеры Anonymus обрушили сайт Конституционного суда Испании
Сайт Конституционного суда Испании был атакован хакерами группы Anonymus, работа сайта парализована. Как передает Арменпресс, об этом сообщает в субботу департамент национальной безопасности Испании.
Согласно заявлению департамента в Twitter, хакеры "Anonymus заявили о массивной кампании кибератак под названием "OpCatalunya" и "FreeCatalunya".
Не исключается, что атаки хакеров связаны с назначенным на утро субботы экстренным совещанием совета министров Испании, где будет рассмотрена возможность применения 155 статьи конституции Испании, согласно которой центральные власти могут приостановить автономный статус Каталонии.