Կառավարությունում քննարկվել է «ՀՀ ռազմարդյունաբերական համալիրի զարգացման պետական ծրագիրը հաստատելու մասին» ՀՀ նախագահի հրամանագրի նախագիծը
Կառավարությունում քննարկվել է «ՀՀ ռազմարդյունաբերական համալիրի զարգացման
պետական ծրագիրը հաստատելու մասին» ՀՀ նախագահի հրամանագրի նախագիծը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության ռազմարդյունաբերական հանձնաժողովի նիստը, որի ընթացքում քննարկվել է «ՀՀ ռազմարդյունաբերական համալիրի զարգացման պետական ծրագիրը հաստատելու մասին» ՀՀ նախագահի հրամանագրի նախագիծը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Վարչապետը նշել է, որ նախագիծն իր տեսակի մեջ առաջինն է նորանկախ Հայաստանի պատմության մեջ և կարևոր նշանակություն ունի մեր երկրի ռազմական անվտանգության ապահովման գործում:
Նախագիծը հանձնաժողովի անդամների քննարկմանն է ներկայացրել Պաշտպանության նախարարի տեղակալ, ռազմարդյունաբերական պետական կոմիտեի նախագահ Դավիթ Փախչանյանը:

В правительстве обсужден проект указа президента «Об утверждении государственной программы развития военно-промышленного комплекса Республики Армения»
В правительстве обсужден проект указа президента «Об утверждении государственной
программы развития военно-промышленного комплекса Республики Армения»
В правительстве Армении под председательством премьер-министра Карена Карапетяна 26 сентября состоялось заседание военно-промышленной комиссии, в ходе которого обсуждался проект указа президента Армении «Об утверждении государственной программы развития военно-промышленного комплекса Республики Армения».
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, Карапетян отметил, что в истории независимой Армении это первый в своем роде проект, и он имеет важное значение для обеспечения военной безопасности страны.
Проект представил на обсуждение членам комиссии заместитель министра обороны Армении, председатель государственного комитета военной промышленности Давид Пахчанян.