Ռուսական սուզանավերը «Կալիբր»-ներով հարվածել են Սիրիայում ԻՊ-ի օբյեկտներին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսական «Վելիկի Նովգորոդ» եւ «Կոլպինո» սուզանավերը «Կալիբր» թեւավոր հրթիռներով ստորջրյա դիրքից հարված են հասցրել Սիրիայում ԻՊ-ի օբյեկտներին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը:
«Սեպտեմբերի 14-ին Միջերկրական ծովի արեւելյան մասում գտնվող «Վելիկի Նովգորոդ» եւ «Կոլպինո» սուզանավերը «Կալիբր» թեւավոր հրթիռներով ստորջրյա դիրքից հարված են հասցրել Սիրիայում ԴԱԻՇ ահաբեկչական խմբավորման կարեւոր օբյեկտներին: Խոցման թիրախներ են դարձել կառավարման կետեր, կապի հանգույցներ, ինչպես նաեւ ահաբեկիչների զենքի ու զինամթերքի պահեստները Դեյր Զոր քաղաքից հարավ-արեւելք ընկած շրջաններում»,-հայտնել են ռուսական ռազմական գերատեսչությունում:
«Ընդջրյա դիրքից ահաբեկիչների օբյեկտների վրա արձակվել Է ծովային բազավորման յոթ թեւավոր հրթիռ: Նպատակակետերից հեռավորությունը կազմել Է 500-ից մինչեւ 670 կիլոմետր»,-հավելել են պաշտպանության նախարարությունում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Подлодки "Великий Новгород" и "Колпино" нанесли удар "Калибрами" по объектам ИГ в Сирии
Подводные лодки "Великий Новгород" и "Колпино" нанесли удар крылатыми ракетами "Калибр" по объектам ИГ (запрещенная в РФ группировка) в Сирии из подводного положения в Средиземном море. Как передает Арменпресс, об этом сообщили в Минобороны РФ.
"14 сентября находящиеся в восточной части Средиземного моря подводные лодки "Великий Новгород" и "Колпино" проекта 636.3 из подводного положения нанесли удар крылатыми ракетами "Калибр" по важным объектам террористической группировки ИГИЛ (прежнее название ИГ) в Сирии. Целями для поражения стали пункты управления, узлы связи, а также склады вооружения и боеприпасов боевиков в подконтрольных ИГИЛ районах юго-восточнее города Дейр-эз-Зор", - сообщили в российском военном ведомстве.
"По объектам террористов из подводного положения выпущено семь крылатых ракет морского базирования. Дальность до целей составила от 500 до 670 километров", - добавили в Минобороны.
Данными объективного контроля подтверждено поражение всех запланированных целей, добавили в ведомстве.