ՌԴ-ում եւ Բելառուսում սկսվել են «Արեւմուտք-2017» ռազմավարական զորավարժությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի եւ Բելառուսի տարածքում մեկնարկել են «Արեւմուտք-2017» համատեղ ռազմավարական զորավարժությունները: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, սեպտեմբերի 14-ին հայտնել Է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը:
«Համատեղ ռազմավարական զորավարժություններն ընթանում են ՌԴ-ի եւ Բելառուսի զինված ուժերի գլխավոր շտաբների պետերի ղեկավարությամբ եւ երկու պետությունների զինուժերի համատեղ պատրաստության եզրափակիչ փուլն են»,- ասված Է հաղորդագրության մեջ, որն ստացվել Է «Ինտերֆաքս» գործակալությունում:
Նշվում Է, որ զորավարժությունները «բացառապես պաշտպանողական բնույթ են կրում եւ ուղղված են չեն որեւԷ պետության կամ երկրների խմբերի դեմ»:

Стратегические маневры "Запад-2017" начались в России и Белоруссии
Совместные стратегические учения (ССУ) вооруженных сил Союзного государства России и Белоруссии "Запад-2017" стартовали на территории двух стран, сообщает в четверг Минобороны РФ.
"ССУ "Запад-2017" проходят под руководством начальников генеральных штабов вооруженных сил РФ и Белоруссии и являются завершающим этапом совместной подготовки вооруженных сил двух государств", - сказано в сообщении, поступившем в "Интерфакс",сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Отмечается, что маневры "носят сугубо оборонительный характер и не направлены против каких-либо государств или групп стран".