Թուրքիայում սպանվել Է Վրաստանի 51-ամյա քաղաքացուհի Աննա Սաֆարյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը հաստատել Է Թուրքիայում Վրաստանի 51-ամյա քաղաքացուհի Աննա Սաֆարյանի սպանության վերաբերյալ տեղեկատվությունը: Կնոջն սպանել են Թուրքիայի Անթալիայի նահանգի Դերմե տուրիստական քաղաքի կենտրոնական փողոցներից մեկում: Սեպտեմբերի 10-ին տեղական ժամանակով ժամը մոտավորապես 18:00-ին նրան դանակի վեց հարված են հասցրել, այդ թվում՝ պարանոցի շրջանում: Ստացած վերքերից նա մահացել Է Դերմեի հիվանդանոցում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Sputnik-ը՝ հղում անելով թուրքական ԶԼՄ-ներին:
«Հետաքննությունը վարում Է թուրքական կողմը, նշանակված են համապատասխան փորձաքննություններ… Համապատասխան ընթացակարգերից հետո նախարարությունը կիրականացնի օրենքով նախատեսված գործողություններ՝ կապված հանգուցյալի մարմինը հայրենիք տեղափոխելու հետ»,-ասված Է Վրաստանի ԱԳ նախարարության հաղորդագրության մեջ:
Հարձակվողը փախել Է պատահարի վայրից: Ավելի ուշ ձերբակալել են կասկածյալին՝ տեղի 44-ամյա բնակիչ Մեսութ Օզքանին: Ձերբակալման պահին նա ալկոհոլի ազդեցության տակ Էր:
Ինչպես հայտարարել Է Օզքանը, ինքը մոտիկից ծանոթ Էր սպանվածի հետ, իսկ հանցագործությունը կապված Է փողի հետ: Նա պարտքով 117 դոլար Էր տվել Սաֆարյանին եւ երկար ժամանակ խնդրում Էր վերադարձնել պարտքը, բայց ամեն անգամ մերժում Էր ստանում:

Гражданку Грузии убили посреди улицы в Турции
Министерство иностранных дел Грузии подтвердило информацию об убийстве грузинской гражданки в Турции.
Гражданку Грузии, 51-летнюю Анну Сафарян убили на улице в центре турецкого туристического города Дерме в провинции Анталья. Женщине нанесли шесть ножевых ранений, в том числе в области шеи, в минувшее воскресенье примерно в 18:00 по местному времени. От полученных ранений она скончалась в госпитале Дерме, сообщили ранее турецкие СМИ.
"Расследование ведет турецкая сторона, назначены соответствующие экспертизы… После соответствующих процедур, министерство осуществит предусмотренные законом действия в связи с доставкой тела покойной на родину", — говорится в сообщении МИД Грузии,сообщает Арменпресс со ссылкой на Sputnik.
Нападавший скрылся с места происшествия. Позже задержали подозреваемого – им оказался местный житель, 44-летний Месут Озкан. В момент задержания он был под воздействием алкоголя.
Как заявил задержанный, он был близко знаком в убитой, а преступление было связано с деньгами. Он одолжил Сафарян 400 лир (более 117 долларов), возвращения которых он долго просил, но каждый раз получал отказ, сообщают турецкие СМИ.