Կոնգրեսական Ռաջա Կրիշնամուրտին միացել է Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կոնգրեսական Ռաջա Կրիշնամուրտին դարձել է ԱՄՆ կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի անդամ` սատարելով ԱՄՆ-Հայաստան հարաբերությունների հետագա զարգացմանը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդում է Ամերիկայի հայկական համագումարը:
Իլինոյս նահանգի 8-րդ շրջանից ընտրված կոնգրեսական Կրիշնամուրտին  Ներկայացուցիչների պալատի կրթության ու աշխատանքային ռեսուրսների կոմիտեի ու հսկողության ու կառավարական բարեփոխման հարցերով կոմիտեի անդամ է։
«Նրա լայն աշխարհայացքը ու պատմության հանդեպ հարգանքը միանշանակ նրան հնարավորություն են տալիս առաջատար դեր կատարել։ Բացի այդ՝ նա իր ձեռներեց ոգով այն բարեկամն է, որի կարիքն ունի Հայաստանը»,- նշել է համագումարի Իլինոյսի վարչության անդամ Օսկար Թաթոսյանը։
Կրիշնամուրտին ներկա է գտնվել այս տարվա ապրիլին Հայոց ցեղասպանության 102-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումներին Կապիտոլիումի բլրի վրա։ Նա նաև նախագահ Դոնալդ Թրամփին ուղղված երկկուսակցական նամակ է ստորագրել ՝ կոչ անելով նրան ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը։

Конгрессмен Радж Кришнамурти присоединился к Комиссии Конгресса по армянским вопросам
Конгрессмен Радж Кришнамурти стал членом Комиссии  Конгресса по армянским вопросам с целью содействовать дальнейшему  развитию отношений  между  Арменией  и США.
Как  передает Арменпресс, об этом сообщает АНКА.
Конгрессмен от 8-го округа штата Иллинойс Радж Кришнамурти – член Комитета по образованию и трудовым ресурсам палаты  представителей  Конгресса.
«Его широкий кругозор и уважение к  истории однозначно позволяют ему  играть ведущую роль. Кроме того, это тот друг, в котором так нуждается Армения», - отметил член АНКА Оскар Татосян.
Радж Кришнамурти в этом году  принял участие  в  мероприятии на Капитолийском холме  по случаю 102-й годовщины Геноцида армян. Он также поставил свою подпись под письмом к  Трампу, призвав его признать факт Геноцида.