3.5 միլիոն հյուսիսկորեացի ցանկություն է հայտնել միանալու Ժողովրդական բանակին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հյուսիսային Կորեան օգոստոսի 12-ին հայտարարել է, որ 3.5 միլիոն  մարդ ցանկություն է հայտնել միանալու Ժողովրդական բանակին՝ դիմակայելու ԱՄՆ-ի նոր պատժամիջոցներին, ինչպես նաև պայքարելու ԱՄՆ-ի դեմ՝ Վաշինգտոնի և Փհենյանի միջև աշխարհաքաղաքական լարվածության պայմաններում:  Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «Reuters»-ը, կամավորները ցանկություն են հայտնել միանալ բանակին այն բանից հետո, երբ Հյուսիսային Կորեայի կենտրոնական լրատվական գործակալությունը քննադատության է ենթարկել ՄԱԿ-ի կողմից նոր պատժամիջոցների կիրառումը:
Ավելի վաղ, Հյուսիսային Կորեան սպառնում էր միջուկային զենքով հարված հասցնել ԱՄՆ-ին պատկանող Գուամա կղզուն:

North Korea says nearly 3.5 million volunteer for People's Army as tensions rise
YEREVAN, AUGUST 12, ARMENPRESS.  North Korea said on Saturday that nearly 3.5 million workers, party members and soldiers volunteered to join or rejoin its army to resist new U.N. sanctions and to fight against the United States in the current geopolitical tension between Pyongyang and Washington, reports “Armenpress”, citing «Reuters».
Rodong Sinmun, North Korea's official newspaper, said the volunteers had offered to join or rejoin the People's Army after the Korea Central News Agency (KCNA) issued a statement on Monday condemning new sanctions imposed by the United Nations in retaliation for North Korean missile tests.
Earlier this week, nuclear-armed North Korea threatened to strike the United States and its Pacific territory of Guam.