Մոսկվայում հայերի և ուզբեկների միջև զանգվածային ծեծկռտուք է տեղի ունեցել. 6 մարդ հոսպիտալացվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Նոր Մոսկվայում օգոստոսի 2-ին տեղի է ունեցել ազգությամբ հայ և ուզբեկ շինարարների միջև ծեծկռտուք, որի հետևանքով 6 մարդ տեղափոխվել է հիվանդանոց: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «Ռիա-Նովոստի»-ին, այս մասին հայտնում է ՌԴ ՆԳՆ Մոսկվայի վարչության մամուլի ծառայությունը:
Մոտ 40 շինարարների մասնակցությամբ միջադեպը տեղի է ունեցել Նոր Մոսկվայում՝ Կոմունարկայի շինարարական հրապարակում:
Մամուլի ծառայության հաղորդմամբ` միջադեպի ժամանակ օգտագործվել են բահեր, մուրճեր և երկաթյա ձողեր:
«Դեպքի վայր ժամանած ոստիկանության աշխատակիցները պարզել են, որ վեճը տեղի  է ունեցել շինարարական օբյեկտում աշխատող երկու  խմբերի միջև: Միջադեպի հետևանքով 6 մարդ մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց»,- նշում է աղբյուրը:

В Москве произошла массовая драка между армянами и узбеками: 6 человек попали в больницу
В Новой Москве в массовой драке между двумя бригадами строителей пострадали шесть человек. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает агентство  РИА-Новости, ссылаясь на данные МВД РФ. 6 человек попали в больницу,они госпитализированы.
Ранее сообщалось, что около 40 строителей-мигрантов из Узбекистана и Армении подрались на строительной площадке в Коммунарке. В ход шли кувалды, лопаты и арматура. Конфликт произошел из-за того, что кто-то из мужчин начал выбрасывать мусор с кровли.по факту возбуждено уголовное дело о бандитском нападении.