Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է «Արի տուն» ծրագրի շուրջ 200 մասնակցի
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը հուլիսի 25-ին ընդունել է ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Արի տուն» ծրագրի շուրջ 200 մասնակիցների:Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ողջունելով երիտասարդներին, Վիգեն Սարգսյանը նշել է, որ ծրագիրը սփյուռքահայ երիտասարդներին մեծ հնարավորություններ է ընձեռում ազգային ինքնության պահպանման և Հայրենիքի հետ կապերի ամրապնդման գործում, ինչպես նաև ներկայացրել է Հայկական բանակի կազմավորման փուլերը, անցած ճանապարհն ու կարևորագույն ձեռքբերումները։
Իսկ ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը կարևորել է այն հանգամանքը, որ ծրագրի շրջանակներում տարբեր երկրներից Հայաստան ժամանող երիտասարդներին ո´չ միայն Հայաստանի պատմամշակութային վայրերը տեսնելու, այլև ռազմաուսումնական հաստատություններ ու զորամասեր այցելելու, զինված ուժերի ղեկավար կազմի հետ հանդիպելու հնարավորություն է ընձեռվում։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը պատասխանել է նաև հանդիպման մասնակիցների մի շարք հարցերի, որոնք առավելապես վերաբերում էին Հայկական բանակի հետագա հզորացմանն ու խաղաղության պահպանմանը, ինչպես նաև զինվորական ծառայությունը Հայրենիքում անցկացնելու հնարավորություններին:

YEREVAN, JULY 25, ARMENPRESS. Defense Minister of Armenia Vigen Sargsyan on July 25 hosted over 200 participants of the Diaspora Ministry’s ‘Ari Tun’ (Come back home) program, press service of the Ministry told Armenpress.
Welcoming the guests, the Defense Minister said the program provides great opportunities to Diaspora-Armenian youth to maintain the national identity and strengthen ties with the Fatherland, as well as he presented the stages of formation of the Armenian Army, the past path and key achievements.
Diaspora Minister Hranush Hakobyan attached importance to the fact that within the frames of the program young people arriving in Armenia from different countries not only have a chance to see the country’s historical-cultural sites, but also to visit military-educational institutions and military units, to meet with the leadership of the armed forces.
Defense Minister Vigen Sargsyan answered to questions of the meeting participants which mainly related to the further strengthening of the Armenian Army and maintenance of peace, as well as opportunities to conduct the military service in the Fatherland.