50 երկրների պատվիրակություններ կմասնակցեն ՄԱՔՍ ավիասալոնին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 50 երկրների պատվիրակություններ են պլանավորում մասնակցել ՄԱՔՍ-2017 ավիասալոնին, հայտարարել Է «ՌոսօբորոնԷքսպորտ»-ի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Սերգեյ Լադիգինը, որը գլխավորում Է սալոնում ընեկրության պաշտոնական պատվիրակությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Սալոնում «ՌոսօբորոնԷքսպորտ»-ի ցուցադրանք կայցելեն շուրջ 50 երկրների պատվիրակություններ: Սպասվում Է, որ նրանք առանձնահատուկ հետաքրքրություն կցուցաբերեն Սու-30, Սու-35, Միգ-29Մ/Մ2 եւ Իլ-76ՄԴ-90Ա ինքնաթիռների, ինչպես նաեւ Մի-28ՆԷ, Մի-35Մ, Մի17, Մի-26Տ2 եւ Կա-52 ուղղաթիռների նկատմամբ: Բացի դրանից, ավանդաբար օտարերկրացի պատվիրատուների ուշարդությունը գամված կլինի հակաօդային պաշտպանության համար արտադրանքին. Ս-400 «Տրիումֆ» մեծ հեռահարության զենիթա-հրթիռային համալրին, «Տոր-Մ2Է» եւ «Բուկ-Մ2Է» զենիթային հրթիռային համալիերներին, ինչպես նաեւ «Պանցիր-Ս1» զենիթային հրթիռա-թնդանոթային համալիրին, ինչպես նաեւ ռադիոԷլեւտրոնային պայքարի միջոցներին»,- ասել Է նա:
ՄԱՔՍ-2017 միջազգային ավիացիոն-տիեզերական սալոնը կդառնա թվով 13-րդը: Այն տեղի կունենա Մոսկվայի մարզի Ժուկովսկի քաղաքում հուլիսի 18-ից մինչեւ 23-ը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:-0-/34/ ՄԱՔՍ ավիասալոն, մեկնարկ

Делегации из 50 стран планируют принять участие в авиасалоне МАКС
Делегации из 50 стран планируют принять участие в авиасалоне МАКС-2017, заявил заместитель генерального директора "Рособоронэкспорта" Сергей Ладыгин, возглавляющий официальную делегацию компании на салоне.
"Экспозицию "Рособоронэкспорта" на салоне посетят делегации около 50 стран. Ожидается, что особый интерес они проявят к самолетам типа Су-30, Су-35, МиГ-29М/М2 и Ил-76МД-90А, а также вертолетам Ми-28НЭ, Ми-35М, Ми-17, Ми-26Т2 и Ка-52. Кроме того, традиционно внимание иностранных заказчиков будет приковано к продукции для ПВО: зенитной ракетной системе большой дальности С-400 "Триумф", зенитным ракетным комплексам "Тор-М2Э" и "Бук-М2Э", а также зенитному ракетно-пушечному комплексу "Панцирь-С1", а также средствам радиоэлектронной борьбы", - сказал он,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Международный авиационно-космический салон МАКС-2017 станет 13-м по счету. Он пройдет в подмосковном Жуковском с 18 по 23 июля.