Թուրքիայում շունը համերգի ժամանակ միացել Է Վիեննայի կամերային նվագախմբին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի Էֆես քաղաքում Վիեննայի կամերային նվագախմբի համերգի ժամանակ բեմում շուն Է հայտնվել: Այդ մասին հայտնել Է Daily Mail հրատարակությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
IKSEV փառատոնում գերմանացի կոմպոզիտոր Ֆելիքս Մենդելսոնի Չորրորդ սիմֆոնիայի կատարոնի ժամանակ նվագախմբին Է միացել լաբրադորը: Շունը հոգնած քարշ Է եկել երաժիշտների կողքով եւ պառկել դիրիժորից ոչ հեռու: Ջութակահարը, որի մոտ տեղավորվել Է կենդանին, ժպտալով նայում Էր անսպասելի հյուրին, բայց շարունակում Էր նվագել:
Հանդիսատեսները շան հայտնվելուն արձագանքել են ծիծաղով եւ ծափահարություններով: Տեսանյութը, որը Twitter-ում հրապարակվել Է թուրք դաշնակահար Ֆազիլ Սեյի կողմից, շուրջ 4 հազար ռեթվիթ եւ ավելի քան 6,5 հազար լայք Է հավաքել:

Собака присоединилась к Венскому камерному оркестру на концерте в Турции
На концерте Венского камерного оркестра в турецком городе Эфес на сцену вышла собака. Как передает Арменпресс, об этом сообщает издание Daily Mail.
Во время исполнения Симфонии № 4 немецкого композитора Феликса Мендельсона на фестивале IKSEV к оркестру присоединился лабрадор. Пес устало проковылял мимо музыкантов и улегся недалеко от дирижера. Скрипач, возле которого устроилось животное, с улыбкой поглядывал на неожиданного гостя, но продолжал играть. Зрители отреагировали на появление собаки смехом и аплодисментами.
Видео, опубликованное в Twitter турецким пианистом Фазилем Сеем, собрало около 4 тысяч ретвитов и свыше 6,5 тысячи лайков.