ԱՄՆ-ում սպիտակապոչ եղջերուները կռվել են՝ հետեւի ոտքերի վրա կանգնած
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի Տեխասի նահանգի Բնապաշարների եւ վայրի բնության պահպանության գործակալության աշխատակիցները տեսանյութ են նկարահանել, որում պատկերված են սպիտակապոչ երկու եղջերուներ, որոնք կռվում են հետեւի ոտքերի վրա կանգնած: Տեսագրությունը հրապարակված Է Facebook-ում գերատեսչության Էջում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Կենդանիների մենամարտը հայտնվել Է անտառում տեղադրված տեսախցիկներից մեկի օբյեկտիվում: Գործակալության աշխատակիցներն այն կարծիքին են, որ եղջերուները կռվում Էին ուտելիքի ոչ մեծ բաժնի պատճառով: :
Սպիտակապոչ (վիրջինյան) եղջերուն Հյուսիսային Ամերիկայում առավել տարածված տեսակներից Է: Այս կաթնասունները բնակվում են Կանադայի հարավից մինչեւ Պերու ընկած տարածքներում եւ Բրազիլիայի հյուսիսում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В США белохвостые олени подрались, стоя на задних ногах
Сотрудники Агентства природных ресурсов и охраны дикой природы штата Теннесси (США) сняли на видео двух белохвостых оленей, которые подрались стоя на задних ногах. Запись опубликована на странице ведомства в Facebook.
Дуэль животных попала в объектив одной из камер, установленных в лесу. Сотрудники агентства полагают, что олени подрались из-за небольшой порции еды,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Белохвостый (виргинский) олень — наиболее распространенный вид оленевых в Северной Америке. Эти млекопитающие обитают на территориях от юга Канады до Перу и севера Бразилии.