Ֆրանսիայում տրամվայների՝ շրջազգեստներ հագած վարորդներին թույլատրել են աշխատել շորտերով
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի Նանտ քաղաքում հասարակական տրանսպորտի վարորդներին, որոնք շոգին կարճ տաբատներ կրելու արգելքի պատճառով աշխատանքի Էին եկել շրջազգեստներով, թույլատրել են բերմուդներ հագնել, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Սաստիկ տապի պայմաններում ղեկավարությունը թույլատրել Է բերմուդներ կրել: Ուշադրություն. գույները սահմանափակ են՝ սեւ եւ բեժ»,- ասված Է Twitter ցանցում հասարակական տրանսպորտի Tan գործարկու ընկերության պաշտոնական օգտահաշվում:
Հունիսի 20-ին Ֆրանսիայի Նանտ քաղաքում տրամվայների եւ ավտոբուսների վարորդները, որոնց արգելել են շոգ եղանակին աշխատելու ընթացքում բրիջիներ եւ շորտեր հագնել, ի նշան բողոքի աշխատանքի են դուրս եկել կանացի շրջազգեստներով, ինչի մասին հայտնել Է Parisien թերթը:
«Նրանց համար դա տուրք չԷ նորաձեւությանը: Այդ հագուստով նրանք ցանկանում են բողոքել սաստիկ շոգի ժամանակ բերմուդներ եւ բրիջիներ հագնելու՝ ձեռնարկության տնօրենության արգելքի դեմ»,- ասված Է հրապարակման մեջ: Իրենց իսկ վարորդների խոսքով՝ կին վարորդների համազգեստը նախատեսում Է շրջազգեստներ, մինչդեռ տղամարդկանց համար «համարժեքը չկա»:
Վարորդները նշում են, որ իրենց աշխատատեղում ջերմաստիճանը երբեմն հասնում Է 50 աստիճանի, եւ իրենց համար շատ դժվար Է այնտեղ գտնվել երկար տաբատներով, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Во Франции надевшим юбки водителям трамваев разрешили работать в шортах
Водителям общественного транспорта во французском Нанте, которые из-за запрета на ношение укороченных штанов в жару вышли на работу в юбках, разрешили носить бермуды.
"В качестве ответа на сильную жару руководство разрешило носить бермуды. Внимание, цвета ограничены: черный и бежевый", — говорится в официальном аккаунте компании-оператора общественного транспорта Tan в сети Twitter.
В минувший вторник водители трамваев и автобусов в Нанте, которым запретили в жару носить на работу бриджи и шорты, в знак протеста вышли на работу в женских юбках,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
По словам самих водителей, форма женщин-водителей предусматривает ношение юбок, тогда как для мужчин "эквивалента нет". Температура воздуха в кабине водителя достигает порой 50 градусов и находиться в длинных брюках там достаточно тяжело.