Հարավային Կորեան բալիստիկ հրթիռի հաջող փորձարկումներ Է կատարել. Yonhap
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հարավային Կորեան գործողության փոքր շառավղով սեփական մշակման «Հյոնմու-2» բալիստիկ հրթիռի հաջող փորձարկումներ Է կատարել, որը կարող Է թիրախներ խոցել մինչեւ 800 կիլոմետր հեռավորության վրա: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հունիսի 23-ին հայտնել Է Yonhap գործակալությունը:
«Դա կլինի սպառազինությունների մեր համակարգի հանգուցային բաղադրիչը Հյուսիսային Կորեայի կողմից հարձակման դեպքում»,- գործակալությունը մեջբերել Է նախագահական վարչակազմի ներկայացուցչի խոսքը:
Փորձարկումներն իրականացվել են Սեուլից 200 կմ հեռավորության վրա գտնվող զինափորձարանում, դրանս ներկա Է եղել Կորեայի Հանրապետության նախագահ Մուն Չժե Ինը: Սա վերջին ժամանակներս արդեն չորրորդ նման արձակումն Է, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: Южная Корея провела успешные испытания баллистической ракеты собственной разработки
Южная Корея провела успешные испытания баллистической ракеты малого радиуса действия "Хёнму-2" собственной разработки, способной поразить цель на расстоянии до 800 км. Об этом сообщило в пятницу агентство Yonhap.
"Это будет ключевой компонент нашей системы вооружений на случай возможной ракетной атаки со стороны Северной Кореи", - приводит агентство слова представителя президентской администрации. Испытания проводились на полигоне в 200 км от Сеула, на них присутствовал глава Республики Корея Мун Чжэ Ин. Это уже четвертый подобный запуск за последнее время,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.