Արցախում հակառակորդի կրակոցներից երեք զինծառայող է զոհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հակառակորդը հաստոցավոր հակատանկային նռնականետերից հունիսի 16-ին՝ ժամը 18:05-ի սահմաններում, խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը  ՊԲ կենտրոնական ենթակայության զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով մահացու վիրավորումներ են ստացել ՊԲ զինծառայողներ Արայիկ Ռուդիկի Մատինյանը (ծնված 1997թ.), Վիգեն Ժիրայրի Պետրոսյանը (ծնված 1997թ.) և Վարդան Ծովակի Սարգսյանը (ծնված 1997թ.):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության լրատվական ծառայությունից, դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին ու ծառայակիցներին:

Azerbaijanis kill 3 Armenian soldiers in Artsakh
YEREVAN, JUNE 16, ARMENPRESS. The Azerbaijani armed forces violated the ceasefire regime on June 16 at 18:05 using antitank grenade launchers, as a result of which 3 Artsakh Defense Army servicemen, Arayik Matinyan, 1997, Vigen Petrosyan, 1997, and Vardan Sargsyan, 1997, received fatal injuries.
As “Armenpress” was informed from the press service of the Defense Ministry of the Republic of Artsakh, an investigation is underway to find out circumstances.
The Defense Ministry of Artsakh shares the grief of the loss and extends its support to the family, relatives and co-servicemen of the fallen soldiers.