Սպասվող լրահոս. 07.06.2017
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի որոշմամբ, ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ այսօր` հունիսի 7-ին, կգումարվի ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ՝ նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:
Այսօր լրագրողների հետ կհանդիպի ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարի տեղակալ Ռոբերտ Մակարյանը: Նա կանդրադառնա գյուղատնտեսական մթերքների տոնավաճառի վերաբացմանը, ինչպես նաև մթերումների պարտքերի մարումների գործընթացին:
Հարկային և  մաքսային համակարգերի միասնականացման կամ ներդաշնակեցման շրջանակներում ի՞նչ աշխատանքներ են իրականացնում ԵԱՏՄ անդամ երկրները: Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի  ֆինանսական քաղաքականության դեպարտամենտի տնօրեն Տիգրան Դավթյանը, ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Դավիթ Անանյանը կներկայացնեն աշխատանքների ընթացքը։
Մայիս ամսին ապրանքային շուկայում ի՞նչ գնային փոփոխություններ են գրանցվել, ո՞ր  ապրանքներն են թանկացել, որո՞նք` էժանացել: ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության նախագահի խորհրդական Գուրգեն Մարտիրոսյանը, Ազգային վիճակագրության գների և միջազգային համադրումների բաժնի պետ Մարիամ Երիցյանը կներկայացնեն մանրամասներ:
Հունիսի 10-ին Երևանում կանցկացվի  «Համով-հոտով Երևան» 3-րդ փառատոնը, որն իրականացվում է «Երևան ամառ 2017» եռամսյա միջոցառումների ծրագրի շրջանակում: Լրագրողների հետ հանդիպմանը Երևանի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժնի պետ Գևորգ Օրբելյանն ու «Հայ խոհարարական ավանդույթների զարգացման և պահպանման» ՀԿ նախագահ Սեդրակ Մամուլյանը կներկայացնեն փառատոնի ծրագիրը: Փառատոնն անցկացվելու է  Թումոյի այգում:
Հունիսի 8-ին Վարդենիսից կմեկնարկի ուլտրամարաթոն վազորդ, լեռնագնաց, արշավորդ Թելմա Ղազարեան Ալթունի` ավելի քան 283 կմ երկարությամբ վազքը դեպի Հադրութ: Այս միջոցառմամբ կտրվի դրամահավաքի մեկնարկը, որի ընթացքում ստացված գումարն ուղղվելու է Հայաստանից Արցախ ձգվող Janapar Trail արշավային արահետի բարելավմանը: Այսօր նախաձեռնողներն ու Թելմա Ղազարեան Ալթունը կներկայացնեն միջոցառման մանրամասները:
Արևային ճառագայթների ազդեցությամբ պայմանավորված մաշկային ի՞նչ հնարավոր խնդիրներ կարող են առաջանալ, այս ամառ սպասվող բարձր ջերմային ֆոնին ինչպե՞ս ճիշտ պաշտպանել մաշկը: Առողջապահության նախարարության Մաշկաբանության և սեռավարակաբանության բժշկագիտական կենտրոնի մաշկաբան Սևակ Մկրտչյանը, մաշկաբան Իզաբելլա Ավետիսյանը կանդրադառնան թեմային:

Предстоящие новости: 07.06.2017
По распоряжению председателя НС А.Баблояна, согласно ст.100 Конституции и ст.41 закона Армении “Регламент НС”, по инициативе правительства Армении 7 июня, в 11:00 часов, созывается внеочередное заседание НС – по повестке дня инициатора.
Сегодня, 7-го июня, состоится пресс-конференция замминистра сельского хозяйства Армении Роберта Макаряна. Он осветит вопросы открытия ярмарок сельхозпродукции и процесс погашения долгов по заготовкам.
Сегодня, 7-го июня, состоится пресс-конференция на тему: "Сотрудничество стран-участниц ЕАЭС в рамках объединения или унификации налоговых и таможенных систем". Участники пресс-конференции: Тигран Давтян, глава департамента финансовой политики Евразийской экономической комиссии, Давид Ананян, заместитель министра финансов Армении.
Сегодня, 7-го июня, состоится пресс-конференция советника главы Национальной статистической службы Армении Гургена Мартиросяна и начальника Отдела статистики цен и международных сопоставлении НСС Мариам Ерицян.
Сегодня, 7-го июня, состоится пресс-конференция, посвященная третьему фестивалю "Вкусный, ароматный Ереван", который проводится в рамках трехмесячной программы мероприятий "Ереванское лето 2017" и состоится 10-го июня. Участники пресс-конференции: Геворг Орбелян, начальник отдела  туризма мэрии Еревана, Седрак Манукян, председатель общественной организации «Развитие и сохранение армянских кулинарных традиций». Фестиваль пройдет 10 июня с 17:00 по 21:00 в парке Тумо (по соседству с Киевским мостом).
5-го июня в Варденисе стартует ультрамарафон бегуньи утрамарафона Тельмы Казарян Алтун в сторону Гадрута, протяженностью 283 км. Сегодня, 7-го июня, состоится пресс-конференция бегуньи утрамарафона Тельмы Казарян Алтун, председателя ОО «Союз армянских альпинистов - Армения» Геворга Гаспаряна и сооснователя «Союза армянских альпинистов – Лос-Анджелес» Роберта Ассаряна.
Сегодня, 7-го июня, состоится пресс-конференция дерматологов Севака Мкртчяна и Изабеллы Аветисян, посвященная вопросам воздействия солнечного облучения на состояние и здоровье кожи.