Գևորգ Կոստանյանը կշարունակի ՄԻԵԴ-ում հանդես գալ որպես ՀՀ ներկայացուցիչ
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունն Ազգային ժողովի Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Կոստանյանին կլիազորի Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի հետ հարաբերություններում հանդես գալու որպես Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցիչ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին որոշման նախագիծն ընդգրկված է կառավարության հունիսի 1-ի նիստի օրակարգում:
Որոշման համաձայն, ներկայացուցիչն իր լիազորությունների իրականացման համար չի վարձատրվում: Ներկայացուցչի գործունեության հետ կապված այլ ծախսերը ֆինանսավորվում են ՀՀ կառավարության կողմից:
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի որոշմամբ Գևորգ Կոստանյանն ազատվել էր ՄԻԵԴ-ում ՀՀ կառավարության լիազոր ներկայացուցչի պաշտոնից 2017 թվականի մայիսի 17-ին:

Gevorg Kostanyan to continue representing Armenia at ECHR
YEREVAN, MAY 31, ARMENPRESS. The Government of Armenia will authorize member of the Republican Party’s parliamentary faction Gevorg Kostanyan to represent Armenia at the European Court of Human Rights, “Armenpress” reports the relevant decision is included in the Cabinet agenda of June 1.
According to the decision, the representative will not be remunerated for the implementation of his responsibilities. Other expenses connected with the activities of the representative will be will be funded by the Government of Armenia.
By the decision of the Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan, Gevorg Kostanyan had been relived from the post of the representative of the Government of the Republic of Armenia at the ECHR on May 17, 2017.