Գևորգ Կոստանյանը կշարունակի ՄԻԵԴ-ում հանդես գալ որպես ՀՀ ներկայացուցիչ
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունն Ազգային ժողովի Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Կոստանյանին կլիազորի Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի հետ հարաբերություններում հանդես գալու որպես Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցիչ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին որոշման նախագիծն ընդգրկված է կառավարության հունիսի 1-ի նիստի օրակարգում:
Որոշման համաձայն, ներկայացուցիչն իր լիազորությունների իրականացման համար չի վարձատրվում: Ներկայացուցչի գործունեության հետ կապված այլ ծախսերը ֆինանսավորվում են ՀՀ կառավարության կողմից:
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի որոշմամբ Գևորգ Կոստանյանն ազատվել էր ՄԻԵԴ-ում ՀՀ կառավարության լիազոր ներկայացուցչի պաշտոնից 2017 թվականի մայիսի 17-ին:

Геворг Костанян продолжит выступать в ЕСПЧ в качестве представителя Армении
Правительство Армении уполномочит депутата Национального Собрания от Республиканской партии Геворга Костаняна выступать в Европейском суде по правам человека в качестве представителя Армении. Как сообщает Арменпресс, соответствующее решение включено в повестку заседания правительства от 1 июня.
Согласно решению, представитель не оплачивается за свои полномочия. Другие расходы, связанные с деятельностью представителя, берет на себя правительство.
Решением премьер-министра Армении, Геворг Костанян был освобожден с должности представителя Армении в ЕСПЧ 17 мая 2017 года.