Երեւանի թիվ 147 հիմնական դպրոցը կկրի Արցախի հերոս Ռոբերտ Աբաջյանի անունը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երեւանի թիվ 147 հիմնական դպրոցը, որտեղ սովորել է Արցախի հերոս Ռոբերտ Աբաջյանը, կկրի հերոսի անունը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց դպրոցի տնօրեն Մարգարիտա Հովհաննիսյանը:
Նա նշեց, որ դպրոցի կողմից արված առաջարկը վերջնականապես կհաստատվի Երևանի ավագանու առաջիկա նիստում:
Ավելի վաղ Երեւանի ավագանու անդամ Անահիտ Բախշյանը սոցցանցում գրառում էր կատարել՝ մասնավորապես նշելով, որ ապրիլի 18-ին Երևանի ավագանու կրթության, մշակույթի, սպորտի և տուրիզմի հանձնաժողովում ներկայացվել է որոշման նախագիծ, որով առաջարկվում է Երևանի թիվ 147 դպրոցն անվանակոչել Արցախի հերոս, այդ դպրոցի շրջանավարտ Ռոբերտ Աբաջյանի անունով:
«Հանձնաժողովի անդամներս միաձայն դրական եզրակացություն տվեցինք այդ նախագծին: Ուրախ եմ այս նախագծի համար»,-գրել է Անահիտ Բախշյանը:

Yerevan’s #147 school to be named after Hero of Artsakh Robert Abajyan
YEREVAN, APRIL 19, ARMENPRESS. The #147 elementary school of Yerevan, where Hero of Artsakh Robert Abajyan studied, will be named after him, the school’s director Margarita Hovhannisyan told ARMENPRESS.
She said the school’s proposal on renaming the school is set for final approval during the upcoming Yerevan City Council session.
Earlier Yerevan City Council member Anahit Bakhshyan said a draft decision was presented on April 18 in the education, culture, sports and tourism committee of the City Council, proposing to rename the #147 Yerevan school after Hero of Artsakh Robert Abajyan, who was a graduate of the school.