Տիգրան Սարգսյանը աշխատանքային հանդիպում Է ունեցել Ղրղզստանի նախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը Ղրղզստանի նախագահ Ալմազբեկ Աթամբաեւին իրազեկել Է Եվրասիական բարձրագույն տնտեսական խորհրդի նիստի նախապատրաստման մասին, որն ապրիլի 14-ին տեղի Է ունենալու Բիշքեկում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել են ԵԱՏՀ-ի մամուլի ծառայությունում, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Եվրասիական տնտեսական միության երկրների տնտեսական փոխգործակցության հարցերը եւ միության տնտեսության ինտեգրացիոն ներուժի օգտագործման, երրորդ երկրների հետ առեւտրատնտեսական կապերի հնարավորությունները:
Ղրղզստանի նախագահը հատուկ ուշադրություն Է դարձրել այն բանի վրա, որ հանձնաժողովի գործունեությունը պետք Է միտված լինի եվրասիական տարածքում բիզնեսի զարգացման համար լավագույն պայմանների ապահովմանը:

Tigran Sargsyan and Kyrgyzstan’s President meet ahead of Bishkek session
YEREVAN, APRIL 13, ARMENPRESS. Tigran Sargsyan, Chairman of the Board of the Eurasian Economic Commission, notified Kyrgyzstan’s President Almazbek Atambayev on the preparation of the Eurasian Economic Supreme Council’s session, which is due on April 14 in Bishkek.
The EEC told ARMENPRESS  issues of economic partnership of EEU member states and the possibilities of the integration potential of the union and commercial ties with third countries were discussed during the meeting.
President Atambayev drew special attention on the fact that the commission’s activity must be directed on providing the best conditions for the development of business in the Eurasian territory.