Ապօրինի ծառահատումների դեպքով դատախազությունում հարուցվել է քրգործ. կասկածյալը ձերբակալվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դավթաշեն վարչական շրջանում ապօրինի ծառահատման դեպքի առթիվ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազությունում հարուցվել է քրեական գործ՝  ՀՀ քրեական օրենսգրքի 296-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով: Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ Երևան քաղաքի Աղաբաբյան փողոցում՝ «Դելֆին» լողավազանի դիմացի ծառերը հատող անձը հանդիսանում է Ա.Ս, որը 2017 թվականի ապրիլի 10-ին՝ ժամը 11:30-ին բերման է ենթարկվել ոստիկանություն և  խոստովանական բացատրություն է տվել, որ 2017 թվականի ապրիլի 8-ին՝ ժամը 10:30-ի սահմաններում, իրեն պատկանող բենզասղոցով կտրել է թվով 23 «Բարդի» տեսակի ծառեր: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ դատախազության հանրային կապերի բաժնից:
Նյութերի նախապատրաստման ընթացքում պարզվել է, որ նշված տարածքում ապօրինի հատվել է թվով 29 «Բարդի» և «Թեղի» տեսակի ծառեր:
Բուսական աշխարին պատճառված վնասի չափը կազմել է 2.860.000 ՀՀ դրամ:
Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի ցուցումով՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 296-րդ հոդվածի 3-րդ մասով նախատեսված  հանրորեն վտանգավոր արարքը կատարելու մեջ անմիջականորեն  ծագած կասկածանքի հիման վրա Ա.Ս.-ն  ձերբակալվել է:

Прокуратура возбудила уголовное дело по факту незаконной вырубки деревьев. Подозреваемый арестован
По факту незаконной вырубки деревьев в ереванском административном округе Давташен в Прокуратуре административных округов Ачапняк и Давташен возбуждено уголовное дело по признакам ч. 3 ст. 296 УК РА.
В результате предпринятых мер и поисковых работ выяснилось, что действие совершил А. С., 1966 г. р., который был обнаружен 10 апреля в 11:30 часов в административном округе Давташен и подвергнут приводу в отделение полиции Маштоца. Он дал признательные показания о том, что 8 апреля в 10:30 часов при помощи принадлежащей ему бензопилы он срубил 23 тополя.
Об этом «Арменпресс» сообщили в пресс-службе Прокуратуры РА.
Размер ущерба, нанесенного экологии, составил 2 860 000 драмов. По указанию прокурора Прокуратуры административных округов Ачапняк и Давташен подозреваемый А. С. арестован.
Справка: Подозреваемый, обвиняемый или подсудимый считается невиновным пока его виновность в совершении преступления не будет доказана в предусмотренном Кодексом уголовного судопроизводства РА порядке и установлена вступившим в законную силу приговором суда.