Մարին լե Պենը հորդորել Է աշխարհը փրկել «գլոբալիզմից եւ իսլամական ֆունդամենտալիզմից»
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի նախագահի թեկնածու, «Ազգային ճակատ» կուսակցության առաջնորդ Մարին լե Պենը, որը ժամանել Է Ռուսաստան, հայտարարել Է, թե աշխարհին երկու գլխավոր վտանգ Է սպառնում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով «Ինտերֆաքս»-ին:
«Այս նոր աշխարհը, որն այժմ ծնվում Է մեր աչքի առաջ, արդեն բախվում Է երկու վիթխարի, խոշորագույն մարտահրավերների՝ գլոբալիզմին եւ իսլամական ֆունդամենտալիզմին»,-ասել Է լե Պենը մարտի 24-ին Մոսկվայում Պետդումայի միջազգային գործերի կոմիտեի անդամների հետ կայացած հանդիպմանը:
Նա հավելել Է, որ իսլամական արմատականությունը խաղաղությանն ու անվտանգությանը հարվածներ Է հասցնում ահաբեկչական գործողությունների միջոցով:

Более 40% французов не определились с кандидатом в президенты в первом туре
Три четверти избирателей во Франции (74%) намерены проголосовать в первом туре выборов президента страны, при этом 43% еще не определились, какого кандидата они поддержат, свидетельствуют данные опроса Odoxa.
Многочисленные опросы общественного мнения во Франции в последнее время демонстрируют схожий сценарий: в первом туре выборов побеждают глава партии "Национальный фронт" Марин Ле Пен и независимый кандидат Эммануэль Макрон. При этом во втором туре экс-министр экономики уверенно побеждает лидера крайне правых,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
В опросе Odoxa, проведенном 22-23 марта, приняли участие 1005 совершеннолетних граждан Франции, внесенных в избирательные списки.