Ադրբեջանը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 300 կրակոց
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 40 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
ԱՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Մարտի 20-ին և լույս 21-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 40 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 300 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը»:

YEREVAN, MARCH 21, ARMENPRESS. The Ministry of Defense of Artsakh Republic told “Armenpress” the Azerbaijani forces violated the ceasefire regime over 40 times firing from various caliber small arms across the Artsakh-Azerbaijan line of contact.
The Ministry issued a statement which says: “On March 20 and overnight March 21 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime over 40 times by firing more than 300 shots from various caliber small arms at the Armenian positions in the Artsakh-Azerbaijan line of contact.
The Defense Army forces of Artsakh mainly refrained from taking countermeasures and continued confidently fulfilling their military tasks”.