Հայաստանի և Մոնղոլիայի արտգործնախարարները ուղերձներ են փոխանակել
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանը և Ցենդ Մունխ-Օրգիլը փետրվարի 21-ին ուղերձներ փոխանակեցին՝ Հայաստանի Հանրապետության և Մոնղոլիայի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակի կապակցությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Նախարար Նալբանդյանն իր ուղերձում նշում է, որ երկու երկրների միջև ձևավորված փոխգործակցությունը ամուր հիմք է հանդիսանում համատեղ ջանքերով բարեկամական հարաբերություններն առավել ընդլայնելու և ամրապնդելու համար:
Նախարար Մունխ-Օրգիլն իր ուղերձում վստահություն է հայտնում, որ մեր երկու պետությունների միջև ավանդական բարեկամական հարաբերություններն ու համագործակցությունն առավել կզարգանան և կխորանան փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում՝ ի շահ մեր ժողովուրդների:

Foreign Ministers of Armenia and Mongolia exchange messages
YEREVAN, FEBRUARY 21, ARMENPRESS. Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian and Foreign Minister of Mongolia Tsend Munkh-Orgil on February 21 exchanged messages on the occasion of the 25th anniversary of the establishment of diplomatic relations between the two countries, press service of the Armenian MFA told “Armenpress”.
The Armenian FM said in his message that the mutual partnership between the two countries serves as a firm base to further expand and strengthen the friendly relations through joint efforts.
Foreign Minister of Mongolia in his message expressed confidence that the traditional friendly relations and cooperation between the two countries will further develop and deepen in sectors of mutual interest for the benefit of the two peoples.