Կարեն Կարապետյանը կոչ է անում տեղադրել արևային վահանակներ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը բոլորին կոչ է անում տեղադրել արևային վահանակներ իրենց տներում եւ բիզնեսներում: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին վարչապետը նշել է ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Կոչ եմ անում բոլորին տեղադրել արևային վահանակներ իրենց տներում ու բիզնեսներում։ Մենք ստեղծել ենք այնպիսի պայմաններ, որ արևային էներգետիկայից չօգտվելն արդեն անտրամաբանական է: Այս տարի կառավարությունն աշխատում է բազմաթիվ ուղղություններով, որպեսզի այս ոլորտում ունենանք աննախադեպ աճ»,- գրել է Կարեն Կարապետյանը:
Արդեն տարբեր տների ու բիզնեսների տանիքներին առկա է արևային 35-ից ավելի կայան: Եվս 2 արևային համակարգային կայան կառուցվում են 453 կվտ և 1 ՄՎտ հզորությամբ: Արևային ջրատաքացուցիչների կիրառումը նույնպես նոր թափ է ստացել այս տարի:

YEREVAN, FEBRUARY 20, ARMENPRESS. Prime Minister Karen Karapetyan calls on everyone to install solar panels on their houses and businesses, reports “Armenpress”.
“I call on everyone to install solar panels on their homes and businesses. We have created such conditions that non-use of the solar energy is already illogical. This year the Government is working on numerous directions in order to record an unprecedented progress in this field”, Karen Karapetyan writes on Facebook.
More than 35 solar power plants are already operating on the roofs of various house and businesses. 2 more solar power plants are being constructed with 453kW and 1MW capacity. The use of solar water heaters receives a new impetus this year.