ՀՀ և Կատարի արտգործնախարարները հանդիպել են Մյունխենում
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը փետրվարի 17-ին Մյունխենում հանդիպել է Կատարի արտաքին գործերի նախարար Շեյխ Մոհամեդ բեն Աբդուլռահման Ալ-Թանիին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպմանը քննարկել են երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում համագործակցության ընդլայնումը։ Երկուստեք կարևորվել է բարձրաստիճան այցելությունների կազմակերպումը, իրավապայմանագրային դաշտի կատարելագործումը։
Կատարի արտգործնախարարի խնդրանքով` Էդվարդ Նալբանդյանը ներկայացրել է ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի առաջ մղման նպատակով Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերը:

FMs of Armenia and Qatar meet in Munich
YEREVAN, FEBRUARY 17, ARMENPRESS.  Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian met with Foreign Minister of Qatar Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al-Thani in Munich on February 17.
As “Armenpress” was informed from the press service of MFA Armenia, the sides discussed expansion of bilateral and multilateral cooperation and mutually highlighted the organization of high-level mutual visits.
At the request of the Qatari FM Edward Nalbandian introduced the efforts of Armenia and the OSCE Minsk Group Co-chairs aimed at advancing Nagorno Karabakh peace process.