Հունահռոմեական ըմբիշները սկսել են հավաքը Երևանում
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը Նորայր Մուշեղյանի անվան օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոցում սկսում է ուսումնամարզական հավաքը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` երևանյան ուսումնամարզական հավաքին մասնակցում են 24 մարզիկներ` բոլոր մեծահասակների հավաքականներից: Ըմբիշները սկսել են նախապատրաստվել Եվրոպայի առաջնությանը:
Առաջին մարզմանը չեն մասնակցել օլիմպիական Մաքսիմ Մանուկյանը, ով մրսածություն ունի և Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն Միհրան Հարությունյանը, ով շարունակում է կազդուրվել վիրահատությունից հետո:

Греко-римские борцы начали сборы в Ереване
Национальная сборная Армении по греко-римской борьбе начала учебно-тренировочные сборы в Олимпийской детско-юношеской спортивной школе борьбы им. Норайра Мушегяна.
По сообщению «Арменпресс», в ереванском учебно-тренировочных сборах принимают участие 24 спортсмена – все из взрослой сборной. Борцы уже начали подготовку к чемпионату Европы.
В первой тренировке не участвовали Максим Манукян – из-за простуды, и вице-чемпион Олимпиады в Рио-де-Жанейро Мигран Арутюнян, который поправляется после операции.