Հայաստանի հումանիտար օգնությունը Լաթաքիայում ընդունել է Հալեպում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հալեպում Հայաստանի գլխավոր հյուպատոս Տիգրան Գևորգյանը Լաթաքիայի Խմեյմիմ ավիաբազայում ընդունել է հերթական անգամ Հայաստանից ուղարկված շուրջ 18 տոննա հումանիտար օգնությունը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, օգնությունը նախատեսված է սիրիական հակամարտությունից տուժած բնակչության համար: Հումանիտար օգնության փաթեթների վրա գրված է. «Խաղաղության ջերմ մաղթանքներով Հայաստանից` Սիրիայի եղբայրական ժողովրդին»:
Սննդամթերքով և առաջին անհրաժեշտության իրերով բեռնված ինքնաթիռը Սիրիա է մեկնել փետրվարի 14-ի առավոտյան Երևանի «Էրեբունի» օդանավակայանից: Հայաստանի Հանրապետությունը նախագահ Սերժ Սարգսյանի հանձնարարությամբ արդեն երկրորդ անգամ է մարդասիրական օգնություն ուղարկում Սիրիա: Ընդհանուր առմամբ, ՀՀ-ն Սիրիա է առաքել 40 տոննա բեռ:

Генконсул Армении в Алеппо на авиабазе Хмейми в Латакии принял отправленную из Армении гуманитарную помощь
Генконсул Армении в Алеппо на авиабазе Хмейми в Латакии принял отправленную из
Армении гуманитарную помощь
Генконсул Армении в Алеппо Тигран Геворгян на авиабазе Хмейми в Латакии принял отправленную из Армении гуманитарную помощь, которая составила около 18 тонн.
Как сообщает Арменпресс, помощь предусмотрена для пострадавших от сирийского конфликта людей. На пакетах гуманитарной помощи написано: «С теплыми пожеланиями о мире братскому народу Сирии из Армении».
Самолет с продовольствием и вещами первой необходимости вылетел в Сирию из ереванского аэропорта «Эребуни» утром 14 февраля. Это второй гуманитарный груз, который отправляется в Сирию по поручению президента Армении Сержа Саргсяна. В общей сложности, из Армении в Сирию было отправлено 40 тонн груза.