Հայաստանի հումանիտար օգնությունը Լաթաքիայում ընդունել է Հալեպում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հալեպում Հայաստանի գլխավոր հյուպատոս Տիգրան Գևորգյանը Լաթաքիայի Խմեյմիմ ավիաբազայում ընդունել է հերթական անգամ Հայաստանից ուղարկված շուրջ 18 տոննա հումանիտար օգնությունը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, օգնությունը նախատեսված է սիրիական հակամարտությունից տուժած բնակչության համար: Հումանիտար օգնության փաթեթների վրա գրված է. «Խաղաղության ջերմ մաղթանքներով Հայաստանից` Սիրիայի եղբայրական ժողովրդին»:
Սննդամթերքով և առաջին անհրաժեշտության իրերով բեռնված ինքնաթիռը Սիրիա է մեկնել փետրվարի 14-ի առավոտյան Երևանի «Էրեբունի» օդանավակայանից: Հայաստանի Հանրապետությունը նախագահ Սերժ Սարգսյանի հանձնարարությամբ արդեն երկրորդ անգամ է մարդասիրական օգնություն ուղարկում Սիրիա: Ընդհանուր առմամբ, ՀՀ-ն Սիրիա է առաքել 40 տոննա բեռ:

YEREVAN, FEBRUARY 14, ARMENPRESS. Armenia's Consul GeneralinAleppo Tigran Gevorgyan has received another batch of humanitarian aid sent by Armenia.
“Armenpress” reports the 18 tons of aid is intended for people hit by the Syrian crisis. There are notes on the packages reading “With warm peaceful wishes from Armenia to the fraternal people of Syria”.
Armenia sent another humanitarian aid cargo to Syria on February 14.
The aircraft, loaded with food products and other first-necessity items took off from Yerevan’s Erebuni airport and landed in Latakia, Syria.
Vigen Sargsyan, defense minister of Armenia, reminded reporters this is the second time humanitarian aid sent to Syria at the order of President Serzh Sargsyan. Armenia has sent a total of 40 tons aid to Syria so far.