Թեհրանում բռնկված հրդեհի հետևանքով տուժած հայեր չկան. ԱԳՆ խոսնակ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թեհրանի բարձրահարկ շենքերից մեկում բռնկված հրդեհի հետևանքով տուժածների շարքում հայեր չկան: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին թվիթերյան իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
«Ըստ նախնական տվյալների՝ Թեհրանի բարձրահարկ շենքերից մեկում բռնկված հրդեհի հետևանքով տուժածների թվում հայեր չկան»,- հայտնել է նա:
Թեհրանում առնվազն 30 հրշեջ է զոհվել բարձրահարկ շենքում հունվարի 19-ին բռնկված հրդեհի հետևանքով, որն ավելի ուշ փլվել է: Բռնկումը տեղի է ունեցել 17-հարկանի «Պլասկո» առևտրական համալիրում, որը 50 տարի առաջ կառուցվել է Իրանի մայրաքաղաքի կենտրոնի Ջոմհուրի փողոցում: Կրակը բռնկվել է 9-րդ հարկում և արագորեն ընդգրկել համալիրի ամբողջ վերին մասը, ինչի հետևանքով շինությունը փլվել է:

YEREVAN, JANUARY 19, ARMENPRESS. There are no Armenians among the victims of the Tehran building collapse, Tigran Balayan, spokesman of the ministry of foreign affairs of Armenia tweeted.
“According to initial information, there are no Armenians among the victims of the Tehran building fire”, he said.
At least 30 firefighters died in the blaze in Tehran’s 17 storey “Plasko” trade complex, which was built 50 years ago. The fire erupted in the 9th floor and quickly engulfed the entire upper section, which resulted in the collapse of the building.