Ավագ մաքսային տեսուչը ձերբակալվել է մարմնական վնասվածք պատճառելու կասկածանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանությունը հունվարի 14-ի ժամը 00.05-ին ահազանգ է ստացել, որ մարմնական վնասվածքներով հիվանդանոց է տեղափոխվել քաղաքացի Հ.Մ-ն, որը  հայտնել է, որ  ծեծի է ենթարկվել: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ գլխավոր դատախազությունից՝ հավելելով. «Դեպքի առթիվ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանի դատախազությունում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 113-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ և 6-րդ կետերով: Քրեական գործի նախաքննությունը հանձնարարվել է ՀՀ ՔԿ-ին:
Քննությամբ պարզվել է, որ 13.01.2017-ին` ժամը 23-ի սահմաններում, Մոսկովյան փողոցի մոտ գտնվող Լոռանժ սրճարանի մոտ  տեղի ունեցած վիճաբանության ընթացքում մի խումբ անձինք խուլիգանական դրդումներով Հ.Մ-ի առողջությանը պատճառել են մարմնական վնասվածքներ: Պարզվել է նաև մարմնական վնասվածք պատճառած անձանցից մեկի ինքնությունը` Է.Խ-ն, որը ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ  անվտանգության վարչության ավագ մաքսային  տեսուչ է: Վերոնշյալ արարքը կատարելու կասկածանքով Է.Խ-ն ձերբակալվել է:

Старший инспектор таможни арестован по подозрению в нанесении телесных повреждений
14 января в  00.05 в полицию поступил сигнал о том, что в больницу  с телесными повреждениями доставлен гражданин Г.М., утверждающий, что подвергся избиению.
Об этом Арменпресс сообщили из Генпрокуратуры, добавив: «По данному  факту в прокуратуре  административного округа Кентрон и Норк-Мараш возбуждено уголовное  дело по пп. 3 и  6 ч.2 ст. 113 Уголовного кодекса РА. Предварительное  расследование поручено СК РА.
Следствием выяснено, что 13.01.2017г. примерно в 23 часа, возле  кафе «Лоранж»  близ ул. Московян произошла драка, во время  которой группой лиц, из хулиганских побуждений, гражданину Г.М. нанесены  телесные повреждения. Установлена также личность одного из избивавших – это Э.Х., старший  инспектор таможни Комитета  по госдоходам. По подозрению в совершении вышеуказанного поступка Э.Х. арестован».