Հայկական կողմից ինքնաշեն պայթուցիկ սարք կիրառելու մասին ադրբեջանական հաղորդագրությունը ծիծաղելի է. Արծրուն Հովհաննիսյան
Հայկական կողմից ինքնաշեն պայթուցիկ սարք կիրառելու մասին ադրբեջանական
հաղորդագրությունը ծիծաղելի է. Արծրուն Հովհաննիսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը հերքում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության  տարածած տեղեկատվությունը, թե հայկական զինված ուժերը Թովուզի հատվածում առաջնագծին մոտ անօդաչու թռչող սարքի միջոցով ինքնաշեն պայթուցիկ սարք են կիրառել: «Դա ծիծաղելի է, ուրիշ ոչինչ»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Հովհաննիսյանը:
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը տեղեկություն է տարածել, թե իբրև հայկական զինված ուժերը  Թովուզի հատվածում առաջնագծին մոտ անօդաչու թռչող սարքի օգնությամբ ինքնաշեն պայթուցիկ սարք են կիրառել:

Сообщение азербайджанцев о применении самодельного взрывчатого устройства посредством БПЛА просто курьезное: Арцрун Ованнисян
Сообщение азербайджанцев о применении самодельного взрывчатого устройства
посредством БПЛА просто курьезное: Арцрун Ованнисян
Пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян опровергает распространенную МО Азербайджана информацию о том, что армянские ВС якобы применили самодельное взрывчатое устройство посредством беспилотного летательного аппарата вблизи линии соприкосновения войск в Товузском районе.
«Это просто смешно, ничего более», - в беседе с Арменпресс сказал Ованнисян.
МО Азербайджана распространило информацию о том, что армянские ВС якобы забросили посредством БПЛА взрывное устройство кустарного производства вблизи линии соприкосновения войск в Товузском районе.