Հայկական կողմից ինքնաշեն պայթուցիկ սարք կիրառելու մասին ադրբեջանական հաղորդագրությունը ծիծաղելի է. Արծրուն Հովհաննիսյան
Հայկական կողմից ինքնաշեն պայթուցիկ սարք կիրառելու մասին ադրբեջանական
հաղորդագրությունը ծիծաղելի է. Արծրուն Հովհաննիսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը հերքում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության  տարածած տեղեկատվությունը, թե հայկական զինված ուժերը Թովուզի հատվածում առաջնագծին մոտ անօդաչու թռչող սարքի միջոցով ինքնաշեն պայթուցիկ սարք են կիրառել: «Դա ծիծաղելի է, ուրիշ ոչինչ»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Հովհաննիսյանը:
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը տեղեկություն է տարածել, թե իբրև հայկական զինված ուժերը  Թովուզի հատվածում առաջնագծին մոտ անօդաչու թռչող սարքի օգնությամբ ինքնաշեն պայթուցիկ սարք են կիրառել:

Azerbaijani statement on Armenia’s use of improvised explosive device is ridiculous – MoD spokesperson
Azerbaijani statement on Armenia’s use of improvised explosive device is ridiculous – MoD
spokesperson
YEREVAN, JANUARY 13, ARMENPRESS. Spokesperson of Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan denies the information spread by Azerbaijani Defense Ministry alleging that the Armenian Armed Forces used an improvised explosive device with the help of an UAV in Tovuz direction. “It’s ridiculous, nothing more”, Hovhannisyan told “Armenpress”.
Azerbaijani defense ministry has issued a statement that allegedly the Armenian Aremd Forces have used an improvised explosive device with the help of an UAV in Tovuz direction.