Հայաստանում սկսվել են ռուսական ռազմակայանի ռադիոէլեկտրոնային պայքարի ուժերի դաշտային հավաքները
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ռուսական ռազմակայանում սկսվել են ռադիոէլեկտրոնային պայքարի ստորաբաժանման դաշտային հավաքները «Կամխուտ» բարձրլեռնային զորավարժարանում՝ ծովի մակերեւույթից ավելի քան 1,5 հազար մետր բաձրության վրա բարդ կլիմայական պայմաններում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել են ՌԴ Հարավային ռազմական օկրուգի մամուլի ծառայությունից, պարապմունքերի ընթացքում զինծառայողները կծավալեն «Ինֆաունա»  ռադիոէլեկտրոնային պայքարի արդի համալիրները եւ Ռ-330 ԲՄՎ խանգարումների նորագույն կայանները եւ դրանց վրա կկատարեն հատուկ նորմատիվներ: Ռադիոհետախուզության եւ ռադիոճնշման ռեժիմներով նրանք կհայտնաբերեն կարեւորագույն թիրախները եւ ռադիոէլեկտրոնային պայքարի օբյեկտները:

В Армении начались полевые сборы с подразделением РЭБ ЮВО
В российской военной базе Южного военного округа, дислоцированной в Республике Армения, начались полевые сборы с подразделением радиоэлектронной борьбы (РЭБ) на высокогорном полигоне «Камхуд» на высоте более 1,5 тыс. метров над уровнем моря в сложных климатических условиях.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Южного военного округа,на занятиях военнослужащие по элементам развернут и выполнят специальные нормативы на современных комплексах радиоэлектронной борьбы «Инфауна» и новейших станциях помех Р-330 БМВ. В режимах радиоразведки и радио-подавления они будут выявлять важнейшие цели и объекты РЭБ.